Bellona'dan Rusya atılımı

Boydak Holding bünyesindeki Bellona'nın Rusya'daki tesislerinde 350 kişiye istihdam sağladığı, 10'un üzerindeki satış noktasında ülke halkının beğenisine göre üretim yaptığı belirtildi.

Holdingten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin önde gelen mobilya markalarından Bellona'nın mobilya sektöründe yurtdışı yatırımlarına devam ettiği bildirildi. Açıklamada, Rusya ve Ukrayna'da iki ayrı fabrika satın alındığı, fabrikalarda bölge halkına özel üretim gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, son dönemlerde istikrarı ve büyümesiyle dikkat çeken bölgeye iki yıl önce yatırıma başladıklarını ve Rusya'daki yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

Rusya'nın üretim yapmak isteyenler için doğru adres olduğunu ifade eden Boydak, şunları kaydetti:

''Şu an Rusya'daki tesislerimizde 350 kişiye istihdam sağlıyoruz. Çalışanlarımızın büyük çoğunluğu Rusya vatandaşı. 100'ün üzerinde noktaya ürünlerimizi pazarlıyoruz ve servis alt yapımızla da tüketicinin hizmetine sunuyoruz. Ağırlıklı olarak yerel imkanları kullanıyoruz. Türkiye'den nadiren bir yedek parça ya da ara mamul getiriyoruz. Ülke ekonomisinin dinamizmine güveniyoruz, bölgedeki yan sanayinin gelişmesine de katkı sağlıyoruz. Rusya yönetimi, uzun vadeli olarak ülkenin kazanımlarını düşünüyor ve ikili ilişkilere önem veriyor. Türkiye de kendi bölgesinde istikrar abidesi. İki ülkenin de gelişen ve kalkınan bir ekonomisi var. Bizim de önceliğimiz Rusya'daki yatırımlarımızı daha büyük seviyeye getirmek.''

BİZE ULAŞIN