Tamamlayıcı sağlıkta hedef 5 milyon sigortalı

Mapfre Genel Grubu CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül, "SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla sisteme 5 yılda 5 milyon yeni sigortalı girmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu

Sosyal Güvenlik Kurumu ile özel hastaneler arasındaki fiyat farkını ortadan kaldıracak olan tamamlayıcı sağlık sigortası uygulaması yapılan anlaşmayla fiilen başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Mapfre Genel Grubu CEO' su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül, Türkiye' de 1 milyon 600 bin kişinin özel sağlık sigortası olduğunu belirterek, sektöre ilişkin şu bilgileri verdi: "Türkiye' deki özel sağlık sigortası prim büyüklüğü 2 milyar 400 milyon lira. özel sağlık sigortalarında kişi başı ortalama prim ücreti ise yaklaşık 2 bin 400 lira. Özel Sağlık Sigortalı sayısı, toplam nüfusumuzun yüzde 2'sidir. Türkiye' de SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' sistemi ile sektöre 5 yılda 5 milyon yeni sigortalı girmesini bekliyoruz.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASINDA MAPFRE İMZASI
'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde ilk kez Türkiye' de uygulanmaya başlandığını bildiren Gül, sağlık sektöründe çığır açacak 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıuygulaması ile SGK'lıların, Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabileceklerini söyledi.

Sağlıkta yeni dönem başlıyor
Uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını söyleyen Serdar Gül, "Yıllardır üzerinde konuşulan 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası', Medical Park ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye'de ilk kez hayata geçti. Bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK'lılara büyük avantaj sağlayacak. 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' yaptıranlar, Medical Park hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler" dedi. SGK'lıların özel sağlık sigortasının yaklaşık 3'te 1 fiyatına 'Tamamlayıcı Sağlık Sigortası' poliçesi alabileceklerini ifade eden Gül, "Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde daha da düşük olacak. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece "yatarak" teminatını da seçebilecekler" dedi.

BİZE ULAŞIN