Yaratıcı beyinler ödüllendirildi

OSTİM tarafından bu yıl 8'ncisi düzenlenen ''Yeni Fikirler Yeni İşler'' yarışmasının finalinde dereceye giren proje sahiplerine ödül verildi.

OSTİM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 ekibin yarıştığı finalde 25 bin liralık OSTİM Özel Ödülü, Grup OE tarafından geliştirilen RDCS projesi aldı.

Grup üyeleri Okan Vapurluoğlu ve Esat Kaan Kuban, OSTİM'in desteğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek, ''Yerli üretimi işin içine katarak, Türk mühendislerinin yapabileceği güzel bir çözüm bulmuş olduk'' dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, özellikle son yıllarda, yenilikçi bir fikir olan kümelenme modeliyle OSTİM'i geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını söyledi.

Yeni fikir, proje ve düşüncelere ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Aydın, ''Bu nedenle bu paylaşım ortamını biz de bir öğrenim ortamı olarak algılıyoruz. Bu projeyi canı gönülden, sonuna kadar destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz'' ifadesini kullandı.


ÖDÜL ALAN PROJE

Dental implant cerrahisi ile ilgili proje, implant cerrahisinin çok daha hassas ve pratik yapılabiliyor olmasını sağlıyor.

Projenin manuel sistemi, kolay satın alınabilecek, daha pratik olmasının yanında tomografi gerek olmadığı için Türkiye'nin tomografi cihazı bulunmayan bölgelerine de hitap ediyor.

Robotik sistemin ise, piyasaya çıktığı zaman teknoloji altyapısı iyi olan klinikler, hastaneler, özel ve kamu kurumları gibi yerlerde kullanılması amaçlanıyor.

BİZE ULAŞIN