Mobilyacılardan bereket mevlidi

Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, ''Mübarek Muharrem ayına girmemiz ve gelecek mobilya sezonun bereketli geçmesi temennisi ile 29 cami ve mescidimizde mevlit okutacağız'' dedi.

Taklacı, yaptığı açıklamada, mobilya sektörünün bulunulan sezon itibariyle durgun bir sezon yaşadığını belirtti.

Durgunluğun mevsimsel etkiden kaynaklandığına dikkati çeken Taklacı, mobilya sektöründe hareketliliğin özellikle bahar ve yaz aylarında yaşandığını ifade etti.

Taklacı, geçtiğimiz hafta mübarek Muharrem ayına girildiğine de işaret ederek, ''Mübarek Muharrem ayına girmemiz ve gelecek mobilya sezonun bereketli geçmesi temennisi ile Cuma Namazı öncesinde Sitelerdeki 29 cami ve mescidimizde mevlit okutuyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i de davet ettik, ayrıca tüm vatandaşlarımız da davetlidir'' diye konuştu.

Muharrem ayı kutlamalarının geleneksel hale geldiğini belirten Taklacı, ''Mevlit programımıza Ankara Altındağ Müftüsü Şükrü Kabukçu'da katılacak. Bu faaliyetlerin tüm Siteler esnaf ve sanatkarının birleşmesine vesile olmasını, hayırlı ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum'' ifadelerini kullandı.


''MOBİLYA ALMANIN TAM ZAMANI''

Taklacı, mobilya sektöründeki kış aylarındaki mevsimsel durgunluk nedeniyle fiyatların yaz aylarına göre daha uygun seyrettiğine dikkati çekerek, ''Mobilya almanın tam zamanı'' dedi.

Evlilik için yaz aylarını kaçıran ve mobilyalarını yenilemek isteyenlerin bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Taklacı, Siteler'in mobilya ihtiyacı olan tüm vatandaşları geniş model fiyat yelpazesi ile karşıladığını bildirdi.


''SİTELERİN ANKARA'YA KATKISI BÜYÜK''

Taklacı, Siteler'in sadece Ankara'nın değil, Türkiye'nin de adeta bir mobilya üretim üssü olduğunu belirterek, birçok vatandaşın ülkenin çeşitli bölgelerinden mobilya alışverişi için Ankara'ya geldiğine dikkati çekti.

Siteler'in Ankara'nın bir değeri olduğunu ifade eden Taklacı, ''Türkiye'nin Başkentinde faaliyet göstermek bizim için bir onur ama şüphesiz Siteler'in de Ankara'ya katkısı büyüktür'' ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN