Müşteriler getiriyi garantiliyor

Garanti Bankası'nın birikim bilincini artırmak için çıkardığı NET Hesap ile müşteriler vade sonundaki net kazançlarını ilk günden biliyor

Tasarruf konusunu 2012'de en önemli gündem maddelerinden biri olarak değerlendiren Garanti Bankası, Türkiye'deki birikim bilinci ve alışkanlığını artırmak için büyük adımlar atıyor. Haziran ayında tanıtımını yaptıkları ve Türkiye'de tasarruf anlayışına yeni bir soluk getiren, farklı ödeme gücü, birikim hedefi olan her bireyin birikim ihtiyaçlarına cevap veren NET Hesap, vade sonunda elde edilecek net kazancı müşterilerine ilk günden bildirmesiyle pazardaki ilk ürün olarak dikkat çekiyor. Aylık birikim tutarı ve vadesine göre getirisi farklılaşan birbirinden farklı NET Hesap paketi sayesinde müşteriler hem biriktirme alışkanlığı kazanıyor hem de vade sonundaki getirisini hesap açılışında garantiliyor. Örneğin 24 ay boyunca 300 TL yatıran bir müşteri vade sonunda 500 TL net getiri kazanıyor. Türkiye'deki tasarruf eğilimleri incelendiğinde bireylerin tasarruf aracı olarak altını öne çıkardığını, toplu tasarrufunu değerlendirmek isteyenlerin de yine altını ilk seçeneklerden biri olarak gördüğünü söyleyen banka yetkilileri, yakın zamanda, birikimlerini fiziki altına yönlendirmiş bireylerin yastık altındaki altınını ekonomiye kazandırmak amacıyla fiziki altınları da mevduat olarak kabul etmeye başladıklarını belirtiyor. "Altın Salısı" adı verilen bu uygulama ile elindeki altınların değerini altın olarak korumak ve güvenli bir şekilde saklamak isteyen müşteriler hedefleniyor.

MÜŞTERİLER BİLİNÇLENİYOR
Yaptıkları detaylı araştırmalarda Türkiye'de tasarruf eğilimi gösterse de aksiyon alamayan birçok birey olduğunu söyleyen banka yetkilileri, "Para biriktiremeyen, geleceği için biriktirme ve birikimlerini değerlendirmek isteyenlere yönelik garanti.com.tr'den Birikim Uygulaması adı altında bir dizi hizmet sunmaya başladık" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN