Ürdünlü devden 225 milyon $

Ürdünlü konut devi Al Jamal Trade, kentsel dönüşüm için Türkiye'ye geliyor. 225 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıklayan şirket, üç ay içinde inşaata başlamayı planlıyor

Kentsel dönüşüm yabancı konut firmalarını da yatırıma çekti. Ürdün'ün gayrimenkul şirketi Al Jamal Trade Türkiye'de yatırım kararı aldı. Şirketin , Türkiye'de yeri henüz açıklanmayan bir bölgede 225 milyon dolarlık konut yapacağı bildirildi. Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun düzenlediği organizasyonda konuşan Ürdünlü konut şirketinin sahibi Hisham Al-Jamal, kentsel dönüşüm sürecini yakından izlediklerini belirterek özelikle şehir merkezlerinde konut projeleri inşa edeceklerini söyledi.

3 AYDA PROJEYE BAŞLIYORUZ
Al-Jamal, "İmzaları attık. Üç ay içerisinde projemize start veriyoruz" dedi. Şirketin Ürdün'de konut, depo ve fabrika yatırımları bulunuyor. Zirvede Faslı iş adamları ise Türkiye'de 10 milyon dolarlık tekstil işine imza attı. Faslı New Pritting şirketinin sahibi Mohammed Benjelou, ikili iş görüşmelerinde 1 milyon euro değerinde iki adet boya makinası satın aldıklarını açıkladı. Bir Türk boya firması ile bayilik anlaşması imzaladıklarını da belirten Benjelou, "2 milyon dolarlık boya satın alma garantisi veren Türk şirket aynı zamanda temsilciliğimizi de yürütecek" dedi.
BİZE ULAŞIN