Bahçıvan: İSO'nun tozunu alacağız

İSO başkan adayı Bahçıvan, kurumun fikir kulübü gibi çalışacağını belirterek "İSO'nun üzerindeki tozu kaldırıp, sanayiciye yeni hedefler sunacağız" dedi

Cuma 24.05.2013
Son Güncelleme: Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Türk sanayisinin tohumunu atan İstanbul Sanayi Odası'ndaki (İSO) meslek komitesi seçimlerinin sonuçları, odaya gençlik aşısı zamanının geldiğini gösterdi. Meclisin yüzde 40'ının değişmesini yorumlayan İSO başkan adayı Erdal Bahçıvan, "Seçim bitmedi. Asıl sonucu 29 Mayıs'ta alacağız. Meclis üyelerinin yüzde 40'ının değişmesi, İSO tabanının artık kurumda kan değişimini istediğini gösteriyor" dedi.

ÇINARA AŞI YAPILMASI GEREKİYOR
Halen odada meclis başkanlığı yapan Bahçıvan, "İSO Türkiye'nin sanayi tohumunu atan kurum. O tohum bugün dev bir çınara döndü. Ancak bu çınarın dallarının budanması, aşılamanın yapılmasının zamanı geldi. Biz de yönetime gelirsek bunu yapacağız" diye konuştu.

GELECEĞİN FİKİRLERİ OLUŞACAK
İSO' yu geleceğin fırsatlarını önceden gören, raporlar hazırlayan bir fikir kulubü (think-tank) haline getireceklerini söyleyen Bahçıvan, "Odamızı, geleceğin fikirlerinin oluştuğu, proje üreten bir kurum haline getireceğiz. Kurumun bu gücü zaten var. Biz sadece üzerindeki tozları alacağız" dedi. İSO'nun sanayicilerin lobi kuruluşu olarak etkinleştişeceğini de belirten Bahçıvan, "Yönetim kuruluna geldiğimiz takdirde hedefimiz sanayinin önündeki tüm sorunları gündeme taşımak olacak" diye konuştu.

YENİ İŞ FIRSATLARINI SANAYİCİ İÇİN ARAŞTIRACAĞIZ
İSO'nun gerek yarattığı istihdam, gerekse ürettiği değerlerle Türkiye'nin en önemli odalarından biri olduğunu belirten Bahçıvan, "Sanayileşme kültürünün oluşturulduğu odanın hak ettiği etkinliğe ulaşması için vizyoner ve fikir üreten bir yapıya kavuşturulması gerekir" dedi. Meslek komitesi seçimleri sonrası temposunu artıran İSO'nun başkan adayı Bahçıvan, alınan sonuçların odada yapılması gereken değişimi işaret ettiğini de vurguladı.