Gayrimenkul sektörüne akademik merkez

GYODER, İstanbul Ticaret Üniversitesi'yle işbirliğine gitti. Sektör artık alaylı değil akademili olacak

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile İstanbul Ticaret Üniversitesi, gayrimenkul sektörüne uzman yetiştirmek ve ihtiyaç duyulan araştırma konularını belirlemek için "Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurdu. GYODER Başkanı Aziz Torun, bu merkezle birlikte dernek çalışmalarına akademik bir boyut da kazandıracaklarını belirterek, "Önce sektörümüz sonra ülkemiz kazanacak. Sektör alaylı olmaktan çıkıp akademili olma yolunda" dedi.

YÜKSEK Lİ SANS YAPILACAK

GYODER Eğitim ve Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Feyzullah Yetgin, "Gayrimenkul Ekonomisi ve İşletmeciliği Tezli Yüksek Lisans" programının onayının alındığını açıkladı. Yetgin, bu programa GYODER'in öncelikle akademik unvanlı üyelerinin katkıda bulunacağını ve seminer derslerinin GYODER'in uzman üyeleri tarafından verileceğini söyledi. Yetgin, "GYODER bugüne sektöre pek çok rapor üretti. Şimdi akademik destekle üretime başlayacağız" diye konuştu.

KALİFİYE ELEMANA İHTİYAÇ VAR
Aziz Torun, gelişen sektörün gelecekte daha kalifiye elemanlara ihtiyaç duyacağını belirtti. Torun, "Artık eğitim sürecini bir üniversite çatısı altında gerçekleştireceğiz" dedi.