TMSF Digiturk'e el koydu

Cuma 24.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 27.05.2013 12:03
ABONE OL
TMSF, Çukurova Grubu'na ait Digiturk, Skyturk, Güneş Gazetesi ve Alem FM'in de aralarında bulunduğu 10 şirkete el koydu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubun'dan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup'a ait 10 şirketin daha yönetimini devir aldığını bildirdi.

TMSF açıklamasına göre, TMSF, Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak Aks Televizyonculuk ve BMC'den sonra Grup'a ait 10 şirketin daha yönetimini devraldı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsili amacıyla Gruba ait el koyduğu şirketler arasında Alem Fm, Güneş ve Akşam gazetelerinin de yer aldığı belirtildi.

TMSF'den yapılan açıklamada, Çukurova Grubu'na ait el koyulan şirketlerin isimleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Açıklamaya göre, yönetimi devralınan şirketler arasında Atlas Yayıncılık ve Ticaret AŞ içerisinde bulunan Skytürk 360, T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ içinde bulunan Alem Fm, Güneş ve Akşam gazeteleri ile Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon içerisinde bulunan Digiturk bulunuyor.

Açıklanan diğer şirketlerin ise Show ve Skytürk'e prodüksiyon hizmeti veren alt yapı şirketleri olduğu bildirildi.