141 milyar $'lık bekârlığa veda

Cirque du Soleil'in CEO'su Daniel Lamarre'in nişanlısı Emmanuelle Duperre, bekârlığa veda partisini İstanbul'da yaptı. Partiye 141 milyar $'ı yöneten patronların eşleri katıldı

Pazar 26.05.2013
Son Güncelleme: Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Zengin Hint ve Araplar'ın düğünlerine ev sahipliği yapan İstanbul şimdi de bekarlığa veda partilerinin gözdesi oldu. Dünyanın en büyük şirketlerini yöneten ve toplam cirosu 141 milyar doları bulan işadamlarının eşleri Cirque du Soleil'in CEO'su Daniel Lamarre'ın nişanlısı Emanuelle Duperre'in bekarlığa veda partisi için İstanbul'da buluştu. Geçtiğimiz günlerde Arabesque'de yapılan veda partisine katılan 11 ünlü First Lady İstanbul'u gezdi.

4 GÜNDE 1 MİLYON DOLAR
İstanbul'da 4 gün geçiren ünlü eşler Four Seasons Hotel Bosphoros'da konakladı. Boğaz turu yapıp, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe'yi gezdi. Sultanahmet'te gelin hamamı da yapan eşler, sema gösterisi izledi. Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı'yı çok beğenen first ladyler Sevan Bıçakçı, Dilara Karabay, Midnight Express, Armaggan, Koç Deri, Ethnicon'dan alışveriş yaptı. Ünlü eşlerin 4 günlük İstanbul turunda 1 milyon dolar harcadığı tahmin ediliyor. Organizasyonu Ömer Karacan'ın Private Class turizm acentesi üstlendi.

GRUBUN REHBERİ ÜNLÜ BİRİ
Grubun rehberliğini daha önce Oprah Winfrey, Robert Redford, İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Ciampi, Calvin Klein, Google CEO'su Eric Schmidt, Madeleine Albright, Colin Powell, Kevin Spacey, Candice Bergen, Ford, Bayer, Astra Zeneca, Harvey Nichols gibi ünlü isimleri gezdiren Saffet Emre Tonguç yaptı. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Tonguç'un 5'i İstanbul üzerine olmak üzere 9 kitabı ve 10 ödülü bulunuyor.

VIVIAN NE UMAN
(Norveç Kraliyet ailesi mensubu)

EMAN UELE DUPERE
(Cirque du Soleil'in CEO'su Daniel Lamarre'in eşi) Daniel Lamarre 2.6 milyar dolar ciro yapan, dünyanın en büyük eğlence organizasyonunu yönetiyor. Gösterileri dünyada 90 milyon kişi izledi.

HELENE BEAUDOİN ROBİTALLE
(Bombardier'in Başkanı ve CEO'su Pierre Beaudoin'in eşi) Firmanın 32.4 milyar dolar varlığı bulunuyor. 2012'de net kârı 1.9 milyar dolar olan şirket, 481 uçak siparişi aldı. 233 uçak sattı.

CLA UDIA BARILLA
(GAP eski modeli, Guy Laliberte'in eşi) Laliberte, Kanada'nın 11'inci, dünyanın da 459'uncu zengini. Cirque du Soleil'in patronu. Yıllık 810 milyon dolar net geliri var. Gösterileri Antartika hariç bütün kıtalarda izlendi.

GWENDOLYN MC CAW
(John Mc Caw, JR'ın eşi) John Mc Caw'ın babası Kanada'nın ilk GSM şirketi kurucularından. McCaw JR, bugün AT&T ve Cingular Mability'nin sahibi. 70 bin kişinin çalıştığı şirketinin cirosu 59.2 milyar dolar.

JULIA BERGER REITMAN
(Steven Franklin Reitman'ın eşi) Kanada'nın en büyük bayan giyim zincirinin sahibi. Şirketinde 10 bin kişi çalışıyor ve yıllık cirosu 1 milyar dolar.

JOANE CORNEAU
(Kanada'nın en popüler ressamlarından) Eserleri New York Opera Gallery, Paris, Londra, Monako, Venedik ve Singapur'da sürekli sergileniyor.

CLAIRE ANESTROL
(Ünlü işadamı Lawrence Stroll'un eşi) Stroll, Tommy Hillfiger'ın yaratıcısı, ünlü marka Michael Kors'un da sahibi. Şu anda 8.7 milyar doları yönetiyor.

FRANCE CHRETIEN DE SMARAIS
(Kanada'nın 20'nci başbakanı Jean Chretien'in kızı, Andre Desmaris'in eşi) Desmaris medya, enerji, su, atık hizmetler işi yapan Power Corparation firmasının başkanı. 15 bin 500 kişinin çalıştığı firmanın yıllık cirosu 33 milyar dolar.

KATHY OJJEH
(Mansour Ojjeh'in eşi) McLaren Group ve Formula 1 takımının da sahibi. Dünyaca ünlü mücevher markaları Asprey ve Garrard'ın ortağı. Şirket 2012'de 3.5 milyar dolar kâr açıkladı.

SOPHIE GOINEAU
(Kanada'nın ünlü tasarımcılarından. Babası ülkenin en ünlü iç mimarlarından biri)