Henkel Art.Award. için son çağrı

Henkel CEE, Henkel Art.Award.’a katılım için son başvuru çağrısı yaptı. 7 bin euro para ve iki adet sergi desteği ile toplam ödülü 35 bin euroya ulaşan yarışmaya, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki 23 ülkeden kreatif görsel sanatçılar katılıyor. Başvuru süresi 7 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

Henkel Art.Award. 2013, KulturKontakt Austria ve Viyana Modern Sanat Müzesi'nin işbirliği ile düzenleniyor. Yarışma, bir kez daha resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarında çalışan görsel sanatçılar tarafından sunulan yenilikçi çalışmaları onurlandıracak.

Henkel Art.Award.'a Türkiye'den katılan sanatçıların çalışmalarını değerlendirecek olan jüri üyeleri 11 Haziran'da bir araya gelecek. Yarışmanın ilk etabındaki yerel jüride şu isimler yer alıyor: Başak Şenova (Küratör), Bige Örer (İstanbul Bienali Direktörü), Zeren Göktan (Sanatçı), Erdağ Aksel (Sanatçı ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi)

Uluslararası değerlendirmeyi yapacak olan jüri ise tüm katılımcılar arasından beş finalisti aday göstermek üzere 2013 sonbaharında toplanacak. Ödül sahibi, Aralık ayında Viyana'da gerçekleştirilecek olan bir galada ilan edilecek.


"SANAT İLE İNSANLARIN BİR ARADA OLMASINA KATKI SAĞLIYORUZ"

Henkel'in uzun zamandır sanat sponsorluğunu yaptığını belirten Henkel CEE Başkanı Günter Thumser şunları söyledi: "Sanat, karşılıklı anlayışa ve böylece insanların pozitif birlikteliğine katkıda bulunuyor. Henkel Art.Award ile bu gelişmeyi Doğu Avrupa'da da sağlamayı amaçlıyoruz."
BİZE ULAŞIN