Haşere kralından ikinci fabrika

Kasımpatı çiçeğinden haşere ilacı geliştirerek Avrupa'da pazar liderliğine oturan Crysamed İzmir'de 2'nci fabrikasını kuruyor

Üniversite eğitimi için Iğdır'dan Almanya'ya giden ve 30 yıl sonra fabrika kurmak üzere Türkiye'ye dönen makine mühendisi Yusuf Aktaş, hedef büyüttü. 2008'de İzmir'de 15 milyon euroluk yatırımla haşere ilacı fabrikası kuran gurbetçi işadamı, kısa sürede Crysamed markasıyla pazar liderliğine oturdu. Kasımpatı ve krizantem çiçeklerinin özleriyle özel bir formül geliştirdiklerini anlatan Crysamed Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aktaş, "Ürünümüz doğal ve yüzde 99 su bazlı. Koku ve lekesi yok. İnsan sağlığına ve böcek popülasyonuna zarar vermiyor. Bu nedenle Avrupa'da kısa sürede büyük satış yaptık" dedi.

İZMİR'İ ÜS YAPTI
Aktaş, cilde uygulanabilen ürün üretimi için İzmir Tekeli Organize Sanayi Bölgesi'nde ikinci fabrikayı kurduklarını anlattı. Aktaş, yeni fabrikaya 10 milyon euroluk yatırım yaptıkları bilgisini de verdi.

50 MİLYON DOLARLIK PAZAR
Türkiye'de haşere ilacı pazarının 50 milyon doları bulduğunu anlatan Aktaş, Crysamed'in bir zehir olmadığına vurgu yapıyor. Avrupa'daki satışlarının daha başarılı olduğunu anlatan Aktaş, Türkiye'de tüketicilerin anında çözüm talebinden dolayı ürünün henüz tam anlaşılamadığını ifade etti.

BİZE ULAŞIN