İhracatçı birliklerinde seçim heyecanı

İhracatçı birlikleri yeni yönetim kurullarını seçiyor.

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, olağan genel kurul toplantısında sektör temsilcileri tarafından başkanlığına yeniden seçildi.

Mücevher İhracatçıları Birliği açıklamasına göre, birliğin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

"Ayhan Güner (On Mücevherat) Başkanlığında Can Özkök (İnnova Kuyumculuk), Mustafa Atayık (Gizil İnci), Mustafa Kamar (Motif Kuyumculuk), Zeki Belbak (Belbak Hed Eşya), Hakan Saraç (Mert Kuyumculuk), Rober Taş (Cetaş Kuyumculuk), Mehmet Can Özdemir (HRD Antwerp), Vartan Marancı (Marancı Kuyumculuk), Turhan Gürdal, Gürkan Merim (Model Kuyumculuk). Denetim Kurulu Süleyman Akgün (Akgün Silver), Muhammet Ali Şengül (Şengül Kuyumculuk) ve Murat Başak (Garni Kuyumculuk)."

Görevini 4 yıl daha sürdürmeye hak kazanan Güner, şunları kaydetti:

"Mücevher sektörü olarak ülke ekonomisi için yarattığımız katma değer her geçen gün artıyor. Yeni yönetimimizle birlikte sektörümüzün sesi olmaya devam edeceğiz. Sorunlarımızı her platformda yineliyoruz. Bu sorunların çözümü ve başladığımız işleri tamamlamak adına yeniden göreve talip olduk. Sektörü sadece mücevher olarak düşünmüyoruz saatten, altına, gümüşten bijuteriye kadar üretim ve ihracat yapan tüm firmalarımızın temsilcisi konumundayız. Bütün bunları göz önüne alarak çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz."


MAKİNE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINA YENİDEN DALGAKIRAN SEÇİLDİ

Adnan Dalgakıran 4'üncü kez Makine İhracatçıları Birliği başkanlığına seçildi

Birlikten yapılan açıklamaya göre, Makine İhracatçıları Birliği olağan genel kurul toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Adnan Dalgakıran başkanlığında tek listenin yer aldığı seçimde Dalgakıran, oy birliği ile 4 yıl için yeniden başkan oldu.

Seçimde 10 kişilik asil yönetim kurulu üyelerinden 3'ü değişti. Asil adaylar arasında yeni dönemde Necmettin Öztürk, Zeynep Erkunt Armağan, Mehmet Ağrikli ilk kez görev aldı. Dalgakıran'ın listesinde diğer isimler ise Serol Acarkan, Kutlu Karavelioğlu, Sevda Kayhan Yılmaz, Hüseyin Durmaz, Ali Eren, Tamer Güven, Ferdi Murat Gül'den oluştu.

Makine ihracatçıları Birliği Başkanlığı görevini 4. kez üstlenecek Adnan Dalgakıran, gelecek dönemde de sektöre hizmet vermekten mutluluk duyacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN