Köşk seçimi ekonomide risk oluşturmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomi ve demokraside bir krize dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini belirtti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir krize dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini söyledi. AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "Bu süreci suhuletle götüreceğiz. Ekonomi ve demokraside en küçük bir riskin, ülkede en küçük bir belirsizliğin oluşmasına mahal vermeden bu süreci tamamlayacağız" dedi.

SÖMÜRTMEYİZ
Daha önceki seçim dönemlerinde ekonominin altüst olduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Eskiden seçim ekonomisi derlerdi, sağa, sola her şeyi saçarlardı. Bizde hamdolsun böyle bir şey olmadığı gibi bu yıl iki seçim birden olacak. Ekonomimiz sürekli tırmanışta. Niye? Yere sağlam basıyoruz." Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, faiz lobisine milleti sömürtmeyeceklerini de söyledi. Türkiye'yi her boyutuyla büyütmeye devam edeceklerini belirten Erdoğan, "Kucaklayarak, birleştirerek, kardeşliği her alanda egemen kılarak inşallah 2023'ü hep birlikte inşa edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN