Sabancı'dan Adana'ya tiyatro şöleni

Adana'da düzenlenen film festivalinin açılışında konuşan Güler Sabancı, merhum Sakıp Sabancı'nın farklılıkları çok sevdiğini söyledi

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, amcası Sakıp Sabancı'nın bıraktığı mirasa sahip çıkarak her yıl barış, dostluk ve anlayışın sahnesi olan Adana'da halkla bir araya geldiklerini belirtti. Sabancı, bu yıl 16'ncısı düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'nde, 40 yıl önce vakfın tohumlarının atıldığı Adana'da uluslararası bir festivale sahip olduklarını dile getirerek, "Dünyaca ünlü toplulukları Adana'da ağırlıyor, Adanalılar ile buluşturuyoruz. 16 Mayıs'a kadar Adana, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarına ev sahipliği yapacak. Taşköprü'deki sokak gösterileriyle şenlik havasında bir festival yapacağız" dedi.

21 OYUN SERGİLENECEK

Güler Sabancı, amcası merhum Sakıp Sabancı'nın farklılıkları çok sevdiğini ve kıymetini bildiğini söyleyerek, 2005'ten bu yana verilen Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü'nü bu yıl tiyatro ve sinema sanatçısı Prof. Dr. Zeliha Berksoy'a takdim etti. Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Kurt ise birçok topluluğun burada yer almak üzere başvuru yaptığını ifade etti. Festivalde, bu yıl Türkiye'den 16, yurtdışından 5 tiyatro topluluğu katılarak 21 oyun sergilenecek.
BİZE ULAŞIN