Yenilikçi tasarımlar ödüllendirildi

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizatörlüğü, İstanbul, Ege ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin katkısıyla 7.’si düzenlen “Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi. Bu sene rekor başvuru ile 1.153 kişinin tasarımlarıyla katıldığı yarışmada Türkiye’nin gelecekteki 23 tasarımcısı ödüllendirildi.

  • Ekonomi
  • Çarşamba 16.04.2014 19:36
Akademisyenler, profesyonel tasarımcılar, lisans, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, ev, ofis, mutfak-banyo ve akıllı mobilyalar kategorilerinde başvurduğu 7. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın ödül töreni, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, OAİB Başkanı Ahmet Kahraman ve sektörün önden gelen isimlerinin katılımıyla 15 Nisan'da Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirildi. Türkiye'de düzenlendiği ilk yıldan bu yana 1.153 kişiyle en yüksek başvuru rakamına ulaşan yarışmada ödüllü tasarımlar Prof. Önder Küçükerman, Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Murat Armağan ve Renan Gökyay tarafından belirlendi. Bu yıl farklı kategorilerden oluşan 23 ödüle, toplam 85.250 TL ödül verildi.
Türkiye'de tasarım alanında katılımı en yüksek yarışma olan Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması; TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Boyut Yayın Grubu tarafından desteklendi.
Ev Mobilyaları kategorisinde Profesyonel dalda Yusufhan Doğan , Ofis mobilyaları kategorisinde Profesyonel dalda Eda Ölçer, Mutfak ve Banyo Mobilyalarında Profesyonel dalda Merve Bayram, Akıllı Mobilyalarda Profesyonel dalda Derya Adıyaman birincilik ödülü kazandı.İlk ve Ortaöğretim kategorisinde ise Sercan Çağlar birincilik ödülünü almaya hak kazandı.
BİZE ULAŞIN