Modanın devleri Türkiye'ye geliyor

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin düzenlediği 7'nci İstanbul Moda Konferansı 8 Mayıs'ta başlıyor. Etkinliğe dünya modasına yön veren isimler katılacak

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve dünyaca ünlü markaların CEO ve yönetim kurulu başkanlarını ağırlayan İstanbul Moda Konferansı, bu yıl 7'nci kez düzenleniyor. 8-9 Mayıs tarihlerindeki konferansa yaklaşık 40 ülkeden çok sayıda temsilcinin katılması bekleniyor. TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, etkinliğin 7 yıldır moda ve hazır giyim sektörünün en büyük buluşma arenası olduğunu söyledi. İstanbul'un bu yılki konferansta çok önemli isimleri ağırlayacağını açıklayan Negrin, "Moda endüstrisinde devrim yaratan, ezberleri alt üst ederek başarının zirvesine çıkan liderler bir kez daha İstanbul Moda Konferansı'na konuk olacak" diye konuştu.

LÜKS MASAYA YATIRILACAK

Konferansın bu yılki ana temasını yeni iş modelleri ve lüks markalaşma stratejisi oluşturacak. Negrin, "Türkiye hazır giyim sektörü büyük bir hızla büyüyor. İhracatta önemli başarılara imza atıyoruz. Sektörün yeni iş modellerine ihtiyacı var. Ayrıca lüks kavramı dünyada gelişiyor. Krizlerden etkilenmeyen bu tüketim çeşidinin yol haritasının da konferansımızda çizilmesini hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

UNİQLO'DAN YOSHİHİRO KUNİİ GELİYOR
Bu yılki konferanın konuşmacıları arasında Tom Ford Uluslararası "Made to Measure" yöneticisi Luigi D'Orsogno Bucci, her sezon farklı temalarla hazırladığı koleksiyonlarıyla ünlü Uniqlo'nun Grup Başkan Yardımcısı Yoshihiro Kunii, Topshop, Topman, Miss Selfridge, Wallis, Dorothy Perkins, BHS, Outfit, Evans, markalarını bünyesinde barındıran Arcadia Group COO'su David Shepherd, İtalyan modacı Antonio Berardi ve Piergiorgio Dal Santo gibi isimler yer alıyor.

DÜNYA PAMUK PİYASASI KONUŞULACAK
Konferansta dünya pamuk pazarı ile ilgili bilgileri Cotton Council Türkiye Program Direktörü Marsha Powell, finansal güç, risk izleme ve ticari alacak sigortalarını Coface Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Belkis E. Alpergun anlatacak. Gülden Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda ise Ömer Taviloğlu, Ahmet Aytemiz, Sena Suerdem, "Y ve Z kuşağının ebeveylerinden farklı iş süreçlerine nasıl baktıklarını aktaracak.
BİZE ULAŞIN