Türk sanayicisi bütünsel strateji oluşturacak

İSO'nun 15 Mayıs'ta düzenleyeceği 12'nci Sanayi Kongresi'nde vasatlıktan çıkış yolları tartışılacak. Hedef bütünsel bir sanayi stratejisi oluşturmak

  • Ekonomi
  • Pazar 27.04.2014
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) düzenlediği 12'nci Sanayi Kongresi için geri sayım başladı. 15 Mayıs'ta düzenlenecek kongrede, yılbaşından bu yana gerçekleştirilen dört çalıştay sonucu ortaya çıkan bir sanayi bildirisi açıklanacak. İSO'nun hedefi ülkenin potansiyelini harekete geçirecek bütünsel bir sanayi stratejisinin oluşturulmasını sağlamak. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek kongrede Türkiye'nin ileri sanayi ülkesi olma ve küresel rekabette öne çıkma yolundaki kalkınma hamlesinin yapı taşları da ortaya konacak. "21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme" ana temasıyla, düzenlenecek kongre, binlerce sanayici, kamu yöneticisi, iş dünyası, akademi ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

DÖRT FARKLI ÇALIŞTAY

Kongreye uluslararası politika- küresel ekonomi uzmanı Prof. Francis Fukuyama ve Çin- Hindistan Enstitüsü Kurucu Ortağı Haiyan Wang da konuşmacı olarak katılacak. İSO, 'Devlet, Demokrasi, Toplum, Şirketler ve Eğitimde Vasatlıkla Yüzleşme ve Bundan Çıkış Yolları' başlığı altında akademi, iş dünyası ve medyadan 250'ye yakın uzman katılımcı eşliğinde dört farklı çalıştay düzenledi. Sanayinin tüm sorunlarının masaya yatırıldığı dört ay süren çalıştayların ardından ortaya çıkan bildirge, kongrede açıklanacak.
BİZE ULAŞIN