İş kadınları 'Çözüm' için kolları sıvadı

İş kadınları 'Çözüm' için kolları sıvadı

Alanlarında Türkiye'nin önde gelen kadınlarının oluşturduğu Türkiye İşkadınları Derneği (TİKAD), çözüm sürecine katkıda bulunmak için kolları sıvadı.

Kendi alanlarında Türkiye'nin önde gelen kadınlarının oluşturduğu Türkiye İşkadınları Derneği (TİKAD), TÜSİAD, TÜGİAD ve MÜSİAD gibi erkeklerin egemen olduğu iş dünyası derneklerinin yapamadığını yaparak, çözüm sürecine katkıda bulunmak için kolları sıvadı.

Kendi alanlarında Türkiye'nin önde gelen işkadını, akademisyen ve sanatçılarının kurduğu 130 üyeli TİKAD, Suriye'den Türkiye'ye sığınan mültecilere yardım elini uzattı. Derneğin Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, mültecilere yönelik olarak Başkan Nilüfer Bulut liderliğinde bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kadındoğum konusunda dünyanın en önemli üç akademisinin yönetim kuruluna girerek, Türkiye'de bir ilke imza atan Prof. Zehra Neşe Kavak, yoğun çalışmalarının arasında Suruç'a giderek Suriye'den Türkiye'ye gelen mültecileri ziyaret edip yardım götürmek için zaman ayırdığını belirtti. Mütevelli Heyet Başkanlığı'nı Demet Sabancı'nın üstlendiği ve Semahat Arsel'in de Onur Kurulu Üyesi olduğu TİKAD'ın ayrıca dünyada barışa kadının eli değmesi konusunda bir proje başlattıklarını da söyledi.

Amaçlarının Türk-Kürt ayrımı olmadan barışı tesis etmek olduğunu vurgulayan Kavak, "Böylece çözüm sürecini desteklemek istiyoruz. Buradaki insanlara yardım yapılması lazım. Bu şuan için çok önemli. Böyle bir çalışmayı diğer işadamı derneklerinin de yapması gerekiyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN