Operasyon başladı imam firar etti

Operasyon başladı imam firar etti
Paralel Yapı'nın yüklü bağışlar topladığı Bursa'daki Yıldırım Şubesi'nin kontrolünün cemaatin Marmara Bölgesi'nden sorumlu imamı Cansun'un kontrolünde olduğu, yurtdışındaki okullar için gereken teminat mektuplarının da, bu şubeden usülsüz olarak gönderildiği belirlendi. Mali polis ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Paralel Yapı'nın adeta kozmik odası ve en önemli finansman kaynağı olan Bank Asya'nın Bursa'daki Yıldırım Şubesi'ne yapılan baskının detayları ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde, Paralel'in yurtdışındaki okulları için gerekli teminat mektuplarının Bursa'daki şubeden usulsüz olarak gönderildiği belirlendi. Ayrıca 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden sonra bankadan parasını çekmek isteyen ya da ticari hesaplarını başka bankaya kaydırmak isteyenlerin de geri çevrildiği ortaya çıktı.

PARALEL BARONLAR İŞ BAŞINDA - TIKLAYIN

USÜLSÜZ KREDİLER

Bankacılık yerine tefecilik yaptığı iddia edilen şubenin, müşterilerin geçmişte kullandığı kredileri çok yüksek faizlerle geri istediği belirlendi. Birçok vatandaşın aldığı kredinin kat kat fazlasını geri ödemek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Şubenin usulsüz krediler kullandırdığı tespit edilirken, darbe girişiminden sonra halkın tepkisi üzerine işleri bozulan Paralel firmalara milyonlarca lira aktarıldığı tespit edildi. En çarpıcı tespitlerden biri ise bankaya olan kaynağı belirsiz para girişinin bu şube üzerinden yoğunlaşması oldu.

SUÇ MAKİNESİ MİKAİL ZOR'UN FİRARINI PARALEL TEZGÂHLADI - TIKLAYIN

ŞUBENİN KONTROLÜ İMAMDA
Bursa, Paralel'in yüklü miktarlarda bağış topladığı kentlerin başında geliyor. Yıldırım Şubesi'ndeki tüm işlemlerin de Bursa imamı olarak bilinen ve Marmara Bölgesi'nden sorumlu olan ancak operasyondan önce Pensilvanya'ya kaçan Cansun ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un kontrolünde yapıldığı belirlendi. Bursa'da toplanan paraların bu şube üzerinden transfer edildiği öğrenildi.

KEMAL ÖZTÜRK PARALEL ÇETEYİ DEŞİFRE ETTİ - TIKLAYIN
BİZE ULAŞIN