E Bordro maaş sorgulama ve 2015 memur maaşları

E Bordro maaş sorgulama linki haberimize eklenmiştir. İşte E Bordro hakkında tüm ayrıntılar ile 2015 yılı zamlı memur maaşları...

E Bordro maaş sorgulama ve 2015 memur maaşları
E bordro haberimizi inceleyerek, şifresiz bir şekilde, e bordro ekranı üzerinden e bordro maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E bordro, e bordro sorgulama, e bordro maaş sorgulama işlemleri bu sayfada

E-BORDRO

Günümüzün getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden işlemlerimizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız sorgulama işlemlerini yapmak çok kolaydır. E-Bordro sistemi de işleminizi internet üzerinden yapabileceğiniz kolay bir sorgulamadır. E-Bordro sistemi ile maaşınızı sorgulayabilirsiniz. E-Bordro sistemini internet üzerinden nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

E - BORDRO MAAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

URLA'DA MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 40 ZAM

Urla Belediyesi, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) ile toplu sözleşmeyi yeniledi. Sözleşme kapsamında, memur maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapılacak.

Urla Belediye ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında merakla beklenen toplu sözleşme için imza töreni düzenlendi. Törene, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, TÜM-BEL-SEN 1 No'lu Şube Başkanı Ulus Bozkır ve belediye birim müdürleri katıldı. (Haberin devamı için tıklayınız)

Memurların öğle yemeği ücreti belli oldu

Memur ve sözleşmeli personelden bu yıl alınacak öğle yemeği ücretleri belirlendi. Maliye Bakanlığının, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ, 15 Ocak 2015'ten itibaren uygulamaya girecek. Bakanlar Kurulu kararı ile yemek bedelinin bütçeden karşılanmayan kısmının yemek yiyenlerden alınacağının hükme bağlandığı hatırlatılan tebliğe göre, bu çerçevede öğle yemeği servisinden faydalanan memurlardan alınacak yemek bedelleri belirlendi. (Haberin devamı için tıklayınız)

E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama Sistemi


E-Bordro sistemi, memur maaşlarını sorgulanabilmesi için oluşturulmuş bir sistemdir. E-Bordro sistemi ile memurlar maaşlarını kolay bir şekilde sorgulayabilirler. Bu sistem ile memurlara, maaşlarını internet üzerinden istedikleri zaman ve istedikleri yerde sorgulama olanağını sağlamıştır. E-Bordro sistemi memur maaşı sorgulama sistemi ile herhangi bir kamu kuruluşunda sıra beklemeden ve hiçbir ücret ödemeden sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Ayrıca E-Bordro memur maaşı sorgulama sistemi online olarak hızlı ve güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu şekilde E-bordro sistemini kullanabilmek ve maaş sorgulama işlemini yapabilmeniz için bazı bilgilere gereksinim duyulmaktadır. E-Bordro sistemine giriş yapabilmek ve maaş sorgulama işlemini yapabilmek için gerekli olan bu bilgiler T.C kimlik numarası, emekli sicil numarası ve memuriyet sicil numarası gibi bilgilerdir. Gerekli olan tüm bu bilgileri E-Bordro memur maaşı sorgulama ekranına girerek çok kolay bir şekilde sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Bordro sistemini Emekli Sandığı' na bağlı kişiler kullanabilir.

E-Bordro Sistemi İle Memur Maaşı Nasıl Sorgulanır ?

E-Bordro ile memur maaşı sorgulama işlemi internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. E-Bordro sistemine giriş yapmak için internet üzerinden 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. E-Bordro sistemi ile memur maaşı sorgulama işlemi için gerekli olan birinci yol şifresiz olarak yapılmaktadır. Diğer yol ise E-Devlet sistemi üzerinden şifreli bir şekilde yapılmaktadır. Şimdi sizlere her iki yöntemi kullanarak E-Bordro sistemine nasıl giriş yapılır bu konuyu anlatacağız.

Şifresiz Olarak E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Şifresiz olarak E-Bordro sistemine giriş yapmak ve bu şekilde memur maaşı sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından açılan E-Bordro sistemine giriniz. Karşınıza çıkan ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranızı eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Ardından memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı giriniz. Hangi yıl ve ay için sorgulama işlemi yapacaksanız o yılı ve ayı seçeneklerden seçiniz. Daha sonra Memur ya da Kadro karşılığı Sözleşmeli seçeneklerinden bir tanesini seçiniz. Resimdeki yazıyı sağ tarafında bulunan kutuya yazınız ve Gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra şifresiz bir şekilde E-Bordro sistemine giriş yapabilir maaşınızı sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Bordro Memur Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet uygulamalarını kullanarak E-Bordro memur maaşı sorgulama işlemini yapabilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değil iseniz herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sonucunda 2 TL ücret karşılığında size E-Devlet şifreniz verilecektir. Bu şekilde E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra E-Devlet hizmetlerine girmeniz gerekir. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifresini giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak E-Bordro sistemi üzerinden memur maaşı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Bordro Say2000i Sistemi Nedir ?

E-Bordro say2000i sistemi, E-Bordro memur maaşı sorgulama sistemindeki Emekli Sandığı' na yani 4C' ye bağlı bulunan memurların kamu hesaplarının uluslararası şartlarda uygunluğunu sağlayan sisteme verilen isimdir. Say2000i sistemi Emekli Sandığı kurumuna bağlı olarak çalışan memurların maaşlarını hesaplamak için oluşturulmuş olan bir sistemdir.

Emekli Sandığı kurumuna bağlı olan kişiler, E-Bordro memur maaşı sorgulama sistemini kullanarak ilk basamakta son 2 aya ait maaş bordrolarını görebilmektedirler. Bu uygulamada E-Bordrolar excel formatında oluşturulur. Bu da bizlere E-Bordro dosyasının çıktısını kolay bir şekilde alabilmemize imkân tanımaktadır. Bu şekilde emekli Sandığı' na bağlı kişiler maaşlarının düzenli olarak yatıp yatmadığını kontrol edebilmektedirler.

E-Bordro Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

E-Bordro sistemi ile maaş sorgulama işleminin doğru yapılabilmesi için Say200i sistemine memuriyet sicil numaralarısın ve ya emekli sicil numarasının doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Hatalı ya da eksik girilmesi durumundaki hata mesajını çalıştığınız yerdeki kurumun ilgili görevlilerine danışarak düzelttirmeleri gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan kişiler ilgili kuruma giderek memuriyet sicil numarası yerine mebsis numarasının verilmesini talep etmeleri gerekmektedir. E-Bordro sistemine girişte problem yaşayan kişiler ilgili kuruma başvuru yaparak say2000i sisteminde memuriyet sicil numarası yerine mebsis numarasını girdirerek sorunu çözebilirler.

2014 Yılı Memur Maaşı Bilgileri

Unvan : Doktor Derecesi : 7/1 (Temmuz 2013 - 3.310) (Ocak 2014 - 3.435)
Unvan : Mühendis (Büro) Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 3.522) (Ocak 2014 - 3.647)
Unvan : Hemşire (Lise) Derecesi : 11/3 (Temmuz 2013 - 2.233) (Ocak 2014 - 2.358)
Unvan : Araştırma görevlisi Derecesi : 7/1 (Temmuz 2013 - 2.484) (Ocak 2014 - 2.609)
Unvan : Profesör Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 5.047) (Ocak 2014 - 5.172)
Unvan : Vaiz Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 2.655) (Ocak 2014 - 2.780)
Unvan : Avukat Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 4.001 (Ocak 2014 - 4.126)
Unvan : Memur Derecesi : 9/1 (Temmuz 2013 - 2.041 (Ocak 2014 - 2.166)
Unvan : Öğretmen Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 2.469) (Ocak 2014 - 2.594)
Unvan : Polis memuru Derecesi : 8/1 (Temmuz 2013 - 2.784) (Ocak 2014 - 2.909)
Unvan : Uzman Doktor Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 4.043) (Ocak 2014 -4.168)
Unvan : Müsteşar Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 7.694) (Ocak 2014 - 7,819)
Unvan : Genel Müdür Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 6,736) (Ocak 2014 - 6,861)
Unvan : Şube Müdürü (Üniversite) Derecesi : 1/4 (Temmuz 2013 - 3.446) (Ocak 2014 - 3,571)
BİZE ULAŞIN