Ağaoğlu'nu taşıyan Acun'un uçağı arızalandı

Ağaoğlu'nu taşıyan Acun'un uçağı arızalandı

Erzurum'a gelen Suudi işadamı Al Muhaidib'i ve ona eşlik eden Ali Ağaoğlu'nu İstanbul'a götürecek olan uçak kalkış sırasında arızalandı.

  • DHA
  • Ekonomi
  • Pazar 18.01.2015 19:49
Uçağın kalkışı gecikince işadamları havalimanından kente döndü. Hayvancılık alanında yatırım yapacağı belirtilen Suudi işadamı Sulaiman Al Muhaidib, görüşmeler yapmak üzere yanında işadamları Ali Ağaoğlu ve Ali Demirhan ile birlikte dün sabah özel uçakla Erzurum'a geldi.

Türkiye'ye yaklaşık 1 milyar dolarlık gayrimenkul ve enerji yatırımı yaptığı belirtilen Suudi işadamı Sulaiman Al Muhaidib, Erzurum'da hayvancılık alanında yatırım yapmak için araştırma yaptı. Al Muhaidib'a, kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirildi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Sekmen de organik ürünlerden oluşan yiyecek ikramında bulunduğu Suudi işadamına hazırladıkları projeleri anlattı.

ARIZA NEDENİYLE KALKIŞ YAPAMADI

Geceyi Palandöken'deki Xanadu Snow Whıte'da geçiren Ali Ağaoğlu ve Sulaiman Al Muhaidib, bugün öğle saatlerinde özel uçakla İstanbul'a gitmek için havalimanına geldi. İşadamlarının bindiği, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'ya ait Challenger 300 tipi özel uçak, kalkış için pist başına geldiği sırada ana iniş takımındaki arka lastiklerinden birindeki sorun çıktı ve fren sistemi kilitlendi. Arıza nedeniyle özel uçak kalkış yapamadı.

İşadamları Ali Ağaoğlu ve Suudi işadamı Sulaiman Al Muhaidib, kendilerini uğurlamaya gelen Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte kente döndü. Özel uçaktaki arızanın giderilmesinin ardından işadamlarının İstanbul'a döneceği belirtildi.

BİZE ULAŞIN