Altın fiyatları 1 saatte yükseldi! İşte Altın, borsa ve döviz kuru - 23 Ocak

Altın fiyatları dünkü sert düşüşün ardından bugün yeniden yükselişe geçti, döviz fiyatları hafif arttı. İşte anlık altın fiyatları, döviz kurları ve borsadan ilk veriler.

Altın fiyatları 1 saatte yükseldi! İşte Altın, borsa ve döviz kuru - 23 Ocak
Altın fiyatları uçtu! 1 saatte...

Altın fiyatları, dünkü keskin düşüşün ardından bu gün de bir saatlik sürede 16 dolardan fazla artarak 1,296 doları aştı.

Avrupa Merkez Bankası'nın 60 milyar euroluk varlık alımını başlatacağına ilişkin açıklamasıyla tırmanışa geçen Altın fiyatları, 1,280.30 dolardan kesintisiz bir şekilde tırmanarak 1,296.11 dolara fırladı. Küresel piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak gram altın 96.96 liraya, çeyrek altın da 158 liraya yükseldi.DÖVİZ KURU


Avrupa Merkez Bankası, bugün yaptığı basın toplantısında, aylık 60 milyar euro değerindeki varlık alımına Mart ayında başlayacaklarını ve Eylül 2016'ya kadar süreceğini belirtti. Parasal genişleme programı dahilinde toplam 1,2 trilyon euro değerinde alım yapılacağı belirtildi. Piyasa beklentisi, 500 milyar euro değerinde alım yapılacağı yönündeydi. Draghi, Avrupa Merkez Bankası'nın geçtiğimiz yıl aldığı önlemlerin, bölgedeki deflasyon tehdidini yok etmek için "yetersiz" olduğunu kabul etti. Bölgedeki yıllık enflasyon oranı geçtiğimiz ay 0,2% seviyesine kadar geriledi.


BİZE ULAŞIN