Kıdem tazminatı yeniden düzenleniyor

Kıdem tazminatı yeniden düzenleniyor

Milyonlarca çalışana müjde Bakan Faruk Çelik'ten geldi. Bakan Çelik yaptığı açıklamada 'Kıdem tazminatı'nın yeniden düzenlendiğini açıkladı.

  • Ekonomi
  • Pazartesi 26.01.2015 10:01
Orta Vadeli Program'da tekrar yer bulan kıdem tazminatı tartışmaları yeniden başladı. "Kıdem tazminatı zulme dönüşmüştür" diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tarafların uzlaşması halinde şu an TBMM'de komisyonun gündeminde bulunan iş güvenliğiyle ilgili torba yasada kıdem tazminatı konusunun da düzenlenebileceğini söyledi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda alt komisyon çalışması tamamlanan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili torba yasa tasarısı bu hafta üst komisyonda devam edecek. Kıdem tazminatı konusunda sosyal taraflarla uzlaşılabileceğine inandığını, bunun için mesai ayırmak gerektiğini ifade eden Çelik, mevcut kıdem tazminatı sisteminin zulme dönüştüğünü savundu. Aylık ne kadar kesinti yapılacağı gibi hususlarda oturup hesap kitap yapmak gerektiğini kaydeden Çelik, "Sigorta primi gibi tazminat da aylık olarak hesabına yatsın" dedi.

Kaynak: Habertürk
BİZE ULAŞIN