'Basının mihenk taşısınız'

İş dünyasının öncü isimleri 30'uncu yaşını kutlayan SABAH'ı, basına yaptığı katkılardan dolayı tebrik etti. İşadamları "SABAH basının mihenk taşı" dedi

'Basının mihenk taşısınız'
30. kuruluş yıldönümünü kutlayan SABAH gazetesi, bu dönemde dönüşümüne tanıklık ettiği iş dünyasının da nabzını tuttu. Türkiye'nin liberal ekonomiye geçişinden bu yana yaşanan süreçte yayın hayatında bulunan SABAH, yaptığı haberlerle iş dünyasının takdirini topladı. SABAH gazetesinin, en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız şekilde verdiğine dikkat çeken iş dünyası, gazetemizin Türk basınının ana mecralarından birisi olduğunu vurguladı. Türkiye'nin en önemli haber kaynaklarından birinin SABAH olduğunun altını çizen işadamları, "Gazeteniz dinamik habercilik anlayışıyla daima ufkumuzu açıyor. Her koşul ve şartta halkın haber alma anlayışına hizmet eden yayınlar yapıyorsunuz. SABAH, sürdürülebilir gazeteciliğin temsilcilerinden birisidir. Her sabah güne SABAH okuyarak başlıyoruz" dedi.

Güler Sabancı (Sabancı Hold. Y.K.B)
SABAH, Türk medyasının temel taşlarından biri. 80'li yılların ikinci yarısıyla, 90'lı ve 2000'li yıllara tanıklık edip bugünlere gelmesi, SABAH gazetesinin öncü ve rekabetçi bir yapıya sahip olduğunu kanıtlıyor. Toplumun haber alma özgürlüğü için çalışmak, son derece hayati bir görev. Bunu layıkıyla yerine getiren tüm SABAH çalışanlarını gönülden tebrik ediyorum.

Bülent Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Hold. Y.K.B)
SABAH, Türkiye'nin yeni bir dönemine denk gelen kuruluşundan başlayarak yenilikçi bir yayın organı oldu. Zaman içinde sahip ve yazar kadrosu değişiklik gösterse de, mizanpaj ve içeriğinde günün gereksinimlerine uygun bir çizgi izledi. Benim için de vazgeçilmez bir alışkanlık anlamı kazandı.

İbrahim Çeçen (IC Holding Y.K.B)
SABAH gazetesi Türkiye yakın tarihi içinde çok önemli bir yere sahip. Ülkenin en çok okunan gazetelerinden biri. Her türlü koşul ve şartta halkın haber alma hakkına hizmet eden yayınlarına istikrarlı bir başarıyla devam ediyor.

Hüseyin Aydın (Türkiye Bankalar Birliği Baş.)
Türkiye'nin siyasi, sosyal ve kültürel olaylarının yanında ekonomik gelişmelerini de yakından izleyen, evlerimize konuk olan ve sayfalarına bizleri konuk eden SABAH, medyamızın önde gelen gazeteleri arasında yer almayı başarmıştır.

Sani Şener (TAV Grubu CE O'su)
SABAH gazetesini yayına başladığı günden bugüne kadar takip ediyorum. Türkiye'nin yakın tarihine damga vuran, medya dünyasının mihenk taşlarından birisiniz.

Murat Kurum (Emlak Konut GYO Gen. Müd.)
1980'li yıllardan itibaren ülkenin heyecan verici dönüşümüne şahitlik eden bir gazetesiniz. Belki bir tesadüf ama inşaat sektörünün de en büyük gelişimi yaşadığı bir zaman diliminde onunla birlikte büyümüş ve gelişmiş bir gazete. Halkımızın gerek inşaat sektörünü gerekse ekonomiyi anlamasında katkıları yadsınamaz. Nice 30 yıllar diliyoruz.

Abdullah Kiğılı (Kiğılı Giyim Y.K.B)
SABAH gazetesinin sıcaklığını ilk kurulduğu günden bugüne kadar hem ekonomi hem de finansta yakından hissediyoruz. En taze ve en iyi haberleri 30 yıldan bu yana en iyi şekilde sunan gazeteniz bizi de en iyi şekilde aydınlatıyor.

Hakan Binbaşgil (Akbank Gen. Müd.)
SABAH gazetesi, kurulduğu 1985 yılından bu yana her gün okurlarıyla buluşmayı sürdürüyor. Basın hayatında 30 yıl önemli bir zaman dilimi. Türk basınında sürdürülebilir gazeteciliğin temsilcilerinden biri olan SABAH gazetesine ilk gününden bu yana emek veren tüm basın mensuplarını tebrik ediyorum.

Agah Uğur (Borusan Holding CEO'su)
Benim kuşağım SABAH gazetesi ile gençlik yıllarında tanıştı. O yıllardan bu yana SABAH gazetesi bir dizi değişimden geçti. Ancak Türk basınının ana mecralarından birisi olma vasfı değişmedi. SABAH benim her sabah muhakkak göz attığım ana mecralardan birisi.

Özgür Tort (Migros Gen. Müd.)
SABAH gazetesi, kurulduğu günden bu yana Türk basınının gelişmesinde önemli bir alan yaratmıştır. Başta ekonomi olmak üzere farklı disiplinlerde, uzman gazeteciliğin yaygınlaşması için önemli bir bakış açısı sağladı. Bu çerçevede, SABAH gazetesinin 30'uncu yılını kutlar, nice 30 yıllar dilerim.

Erhan Boysanoğlu (MESA Baş.)
Gazetenin 30 yıl önce kurulduğu günlerini hatırlıyorum. SABAH, Türkiye'de ekonomi, iş dünyası, kültür ve sanatı destekleyen, demokrasilerin vazgeçilmezi medyayı oluşturan mozaiğin belirleyici renklerinden biri oldu.
BİZE ULAŞIN