Basketbol şölenine Türkiye damgası

Basketbol şölenine Türkiye damgası

Fenerbahçe'nin Final Four'a kaldığı Turkish Airlines Euroleague'de tam anlamıyla Türk rüzgârı esecek. THY'nin sponsor olduğu organizasyonda Kültür ve Turizm Bakanlığı da Fan Zone etkinliklerinde Türkiye'nin tanıtımını yapacak

Fenerbahçe Ülker, tarihi başarı elde ederek Turkish Airlines Euroleague'de 14 yıldan sonra Final Four'a kalan ilk Türk takımı oldu. Anadolu Efes takımı da erkek basketbolunun en önemli organizasyonlarından Final Four'a katılabilmek için mücadele ediyor. Taraftarından ter döken oyuncusuna, sponsorundan tanıtımına 15-17 Mayıs tarihlerinde Madrid'de düzenlenecek Final Four, Türkiye şölenine ev sahipliği yapacak.

1.8 MİLYAR KİŞİ İZLEYECEK
THY'nin 10 yıllığına 15 milyon euroluk anlaşmayla ismini verdiği Euroleague'de sadece salonda değil dışarıda da Türk rüzgârı esecek. Turkish Airlines Final Four sponsorluğuyla Türkiye'nin tanıtımını yaparken, Kültür ve Turizm Bakanlığı da taraftarlar için Türkiye tanıtımı yapacak. Fan Zone yani taraftarların maç izlediği alana ve taraftar etkinliklerine bakanlık sponsor oldu. Böylece izleyici sayısı 1.8 milyar kişiyi bulan Euroleague Türkiye tanıtımı için büyük bir fırsat olacak. Türk markalarının yer alacağı bu bölümde Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi standlarını kurup maç öncesi etkinlikler düzenleyecek. Türk yemeklerinden kültürüne Türkiye tanıtılıp turizm için önemli bir sinerji oluşturulacak.

MADRİD EKONOMİSİ CANLANACAK
15 bin kişilik salonda oynanacak maçlara gelen 4 takımın taraftarı sadece maçlarla değil, formadan hediyelik eşyaya Madrid ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Final Four'un kent ekonomisine katkısının 1 milyon euroyu aşması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN