Bahreynli Tadhamon Türkiye'ye geliyor

Bahreyn merkezli Investcorp'un ardından bu kez de Tadhamon Capital, rotasını Türkiye'ye çevirdi. Fonun CEO'su Ahmed Sultan, "Türkiye'de arayış içindeyiz" dedi

Bahreynli Tadhamon Türkiye'ye geliyor
Türkiye'de yatırım için arayışa giren Körfez sermayesine Bahreyn'den bir fon daha katıldı. Körfez Bölgesi'nin en büyük holdinglerinden Hayel Saeed Anam Group'a ait Tadhamon Capital, Türkiye'ye yatırım yapmaya hazırlanıyor. Avrupa'da özellikle İngiltere'de yatırımlarıyla dikkat çeken Tadhamon Capital'in CEO'su Ahmed Sultan, Londra'da bulunan Paris Gardens adlı projeden çıktıklarını, farklı ülkelere odaklanacaklarını belirtti. Ahmed Sultan, "İngiltere'de başarılı bir yatırım operasyonu yaptık. Şimdi de aktiflerimizi yeni ülkelere odaklandıracağız. Türkiye'de yatırımlara bakıyoruz" dedi. 2008'de kurulan Tadhamon Capital'in hisseleri Bahreyn Borsası'nda işlem görüyor.

30 BİNDEN ÇOK ÇALIŞANI VAR
İslami usullere göre çalışan şirketin hedefi ise alternatif yatırım araçları olarak öne çıkıyor. Fonun bağlı bulunduğu Hayel Saeed Anam Group ise 1938'de Yemen'de kuruldu. Şirketin yıllık 10 milyar dolardan fazla geliri var. Yemen ekonomisinin yüzde 35'ini tek başına yöneten şirketin şu anda Suudi Arabistan, Malezya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri de dahil 16 ülkedeki 92 firmada 30 binden fazla çalışanı var.

İSLAMİ BANKACILIK YAPIYOR
Hayel Saeed Anam Group'un finanstaki en önemli kolu ise Tadhamon International Islamic Bank. Banka, 1995'te faaliyete başladı. 2.3 milyar dolarlık varlığı bulunan bankanın merkezi ise Yemen. 150 ATM'si bulunan Tadhamon International Islamic Bank'ın 24 şubesi var.
BİZE ULAŞIN