Ankara'ya 50 milyonluk proje

Ankara Çankaya projesi, tüketiciden tam not aldı. Ekim 2014'te satışa sunulan konutların yüzde 25'i satıldı. 50 milyon liralık projede toplam 62 konut bulunuyor

Ankara'ya 50 milyonluk proje
Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Ankara'da hayata geçirdiği Ankara Çankaya projesi, tüketiciden tam not aldı. Ekim 2014'te satışa sunulan konutların yüzde 25'i satıldı. Mayısta teslim edilecek olan Ankara Çankaya projesinde satışların yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Projede büyüklükleri 120 ila 405 metrekare arasında değişen toplam 62 konut bulunuyor. 50 milyon liralık yatırım değerine sahip Ankara Çankaya'da konut fiyatları 1 milyon 90 bin ila 3 milyon 500 bin lira arasında değişiyor. Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Erdem Tavas, "Ankara Çankaya'da şu ana kadar yüzde 25 oranında satış gerçekleştirdik. Projemizi görüp, şehrin merkezindeki tek yeni projede yaşamak isteyerek bize başvuranlara satış yaptık. Projemizi tamamladığımız ve teslimata başladığımız için artık satışa daha fazla ağırlık vereceğiz. Toplam ciro hedefimiz ise 55 milyon lira" diye konuştu.

'Merkezde yeni alternatif'
Ankara Çankaya'nın merkezden vazgeçemeyenler için tek yeni alternatif olduğunu söyleyen Erdem Tavas, dış mimaride bölgenin dokusunu dikkate aldıkları için projeyi alçak katlı inşa ettiklerini belirtti. Ticari blokların toplam dokuz mağazadan oluştuğunun altını çizen Ankara Çankaya Satış ve Pazarlama Müdürü Özlem Kurt, 5'er katlı iki blokta sekiz zemin ve iki kattan oluşan blokta ise tek mağazanın yer aldığını söyledi.

Riva'daki arsa satışta
İstanbul ve Ankara'da proje geliştirmek için arazi baktıklarını anlatan Erdem Tavas, "Yeni projeler gündemimizde var. Fakat netleşen bir şey yok, görüşmelerimiz sürüyor. Ayrıca Riva'da bulunan 255 bin metrekarelik arazimizi satma kararı aldık. Şu an talep topluyoruz. Çok değerli bir lokasyon olduğu için yoğun ilgi görüyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN