Emeklilik yaşı hesaplama - Ne zaman emekli olurum?

Emeklilik yaşı hesaplama - Ne zaman emekli olurum?

Ne zaman emekli olurum uygulaması vatandaşlara emeklilik hakkında önemli bilgiler vermektedir. Ne zaman emekli olurum uygulamaları hakkında detaylı bilgiyi ve ne zaman emekli olurum uygulamalarının nasıl kullanıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz.

  • Ekonomi
  • Çarşamba 29.04.2015 11:33
Türkiye'de kamu kurumları tarafından gelişen internet teknolojisi en atkif şekilde kullanılmaya devam ediyor. Özellikle de modern teknolojinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte artık insanlar çok daha kolay bir şekilde internete erişim sağlayabiliyor ki bu durumda kamu kurumlarının vatandaşa sundukları online hizmetlerinde çok daha yoğun ve çok daha aktif bir şekilde interneti kullanmalarına neden oluyor. Dijital platform üzerinde yer alan kamu kurumlarının online hizmetleri ile vatandaşların eskiden çok uzun saatler harcayarak yapabildikleri resmi kamu işlemlerini artık birkaç dakika içerisinde 7 gün 24 saat yapabilmesine imkan veriliyor. Bu durum özellikle de mesai saati koşulu ve aynı zamanda da resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri gibi günlerde de vatandaşların kamu kurumları ile olan işlemlerini online olarak yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Türkiye'de gelişen internet teknolojisini en aktif şekilde kullanmakta olan kamu kurumlarının başında Sosyal Güvenlik Kurumu yer alıyor. Özellikle de günümüz modern teknolojisinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte artık yaşamın her alanında olduğu gibi kamu kurumu online hizmetlerinde de aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platform üzerinde yer alan online hizmetleri aracılığı ile artık vatandaşlar internet üzeriden sigorta işlemlerini çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmetleri arasında özellikle de her sigorta mükellefinin en çok merak ettiği soruların başında gelen ne zaman emekli olabileceklerini öğrenebildikleri ne zaman emekli olurum uygulaması geliyor.

İnternet üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden sigorta mükellefleri emekliliklerine ne kadar kaldığı bilgisini tüm ayrıntıları ile birlikte en güncel şekilde öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor. Bu enden ile de günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bu online hizmeti aracılığı ile şifresiz olarak günün her saatinde işlem gerçekleştirilebiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internette bulunan ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden sigorta mükellefleri SSK emeklilik şartlarına göre emekliliklerine ne kaldığı bilgisini öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor. Özellikle de dijital platform üzerinde yer alan bu online SGK uygulaması üzerinde sigorta mükellefleri güncel sigorta bilgilerine ve SGK' nın güncel emeklilik yaşı, emeklilik sigorta prim ödeme gün sayısı ve emeklilik hizmet süresi gibi bilgilerine göre emekliliklerinin ne zaman olacağını öğrenebilmelerine yardımcı oluyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platform üzerinde yer alan resmi web sitesi üzerinden erişim sağlanabilmekte olan online hizmetler menüsündeki ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden emeklilik bilgilerinin öğrenilebilmesi için sigorta mükellefleri tarafından bazı sigorta bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekiyor. Özellikle de sigorta bilgilerinin doğru olarak girilmesi gerektiğinden sigorta mükellefleri en güncel sigorta bilgilerini Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bir diğer online hizmet uygulaması üzerinden şifresiz SSK sorgulama ile öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor.

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinde sigorta mükellefleri 'cinsiyetiniz', 'doğum tarihiniz', 'hizmete başlama tarihiniz', 'maluliyetiniz var mı?' ve 'erken yaşlanma var mı?' bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Ardından ise sigorta mükellefleri tarafından 'SSK prim ödeme gün sayısı', 'diğer sandıklara ait gün sayısı', 'askerlik/sanatçı gün sayısı', 'fiili gün sayısı', 'yurtdışı gün sayısı' ve '3600 günün doldurulduğu tarih' bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ne zaman emekli olurum uygulamasını en aktif şekilde kullanmakta olan sigorta mükellefleri internet üzerinde SSK sigortası emeklilik şartlarına ve güncel sigorta bilgilerine göre emeklilikleri için ne kadar kaldığını öğrenebiliyor.Böylelikle çok daha başarılı bir şekilde kariyer planlamalarını gerçekleştirebilme imkanına sahip olduğundan son derece yoğun bir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platform üzerinde yer alan emeklilik bilgi alma ve hesaplama hizmetini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmeti ile dijital platform üzerinden emekliliklerine ne kadar kaldığını öğrenebiliyor. Sigorta mükelleflerinin bu şekilde emekliliklerine ilişkin olarak kariyer planlamalarını da gerçekleştirmekte oldukları Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bu ne zaman emekli olurum uygulaması sigorta mükellefleri tarafından internette en çok kullanılan SGK online hizmetleri arasında öne çıkıyor.
BİZE ULAŞIN