Sigortacılar 2015'te verimlilik peşinde

Sigortacılar 2015'te verimlilik peşinde

Sigorta sektörünün çift haneli büyüme rakamlarına geçmesi gerektiğini belirten AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, sektörün verimliliğe odaklandığını ifade etti.

  • Ekonomi
  • Salı 29.04.2015
AIG Sigorta, Türkiye'deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, "AIG, Türkiye'yi çok önemsiyor. Yoğunluğumuzu belli pazarlara verdik. Türkiye de bu pazarlardan biri" dedi. Türk sigorta sektörünün eskiye göre disiplinli hale geldiğini söyleyen Sağıroğlu, "Primler daha mantıklı seviyelere geldi. Kârlılık sorun olmaya devam ediyor belki ama eskiye göre daha iyiyiz. Trafik branşı ise Doğrudan Tazmin Sistemi'yle daha iyi hale gelir ama disiplini elden bırakmazsak" diye konuştu. Sektörün uzun yıllardan sonra ilk kez geçen yıl reel anlamda büyüyemediğine dikkat çeken Sağıroğlu, "Büyüme tabii daha çok ekonomiyle alakalı. Oto satışları bir önceki yıla göre ciddi bir düşüş yaşadı. Aynı şekilde kredilerde de yeni ev satışlarında belli bir gerileme olunca sigorta da bundan payını aldı. Normal bir şey ama en azından sektörümüz bu arada verimliliğe odaklandı" diye konuştu.

'AIG YÜZDE 20 BÜYÜYECEK'


2015 yılına yönelik beklentilerini paylaşan Süleyman Sağıroğlu, sektör olarak artık çift haneli büyüme rakamlarına yeniden geçileceği yönünde umutları olduğunu belirtti. Sağıroğlu, şirket olarak büyümelerinin yüzde 20 dolaylarında olacağını ifade etti. Tüm dağıtım kanallarında büyümek istediklerini vurgulayan Sağıroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: "2015 yılı seçim yılı. İlk altı daha iyi olur ama son altı ayı bilemiyoruz. 2015'te sektörde değişiklikler olabilir. Trafik branşı Doğrudan Tazmin Sistemi ile daha iyi hale gelebilir tabii disiplini elden bırakmazsak. AIG olarak önemli bir değişikliğe gidiyoruz. Uzun yıllardır üstüne düşmediğimiz kasko branşına 2015 yılı itibarıyla ciddi bir şekilde yöneleceğiz."
BİZE ULAŞIN