"İş adamları muhalefetten korkuyor"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek asgari ücretle ilgili işadamlarının kapalı kapılar ardında kendilerine veryansın ettiğini söyledi.

İş adamları muhalefetten korkuyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek muhalefetin asgari ücretle ilgili vaatlerine iş dünyasından neden tepki gelmediğini açıkladı.


İŞ ADAMLARI KORKUYOR!

Bakan Şimşek, iş dünyasının muhalefet partilerinin şerrinden korktuğu için açıklama yapmadığını belirterek kapalı kapılar ardında iş adamlarının kendisine ''Ya bu ne saçmalık. Bunu biz nasıl yapabiliriz.'' dediklerini söyledi.

DEVLETİN ASGARİ ÜCRETLE İLGİSİ YOK


Bakan Şİmşek konuşmasını şöyle sürdürdü;

''Çıkıp konuşamıyorlar çünkü yarın öbür gün bunların şerrinden emin değiller. Asgari ücret konusunda çok ciddi adımlar atıyoruz. Atacağımız adımlar ile Türkiye daha katma değeri yüksek ürünler üretmeye başlayacak. Kendi hava aracını, kendi ilacını, nitelikli tekstil ürünlerini üretir hale gelecek. Bu da ister istemez ücretleri kat be kat arttıracak. İşverenin imkanları iyileştikçe işverenin ücret politikası da değişecek. Devlette en düşük memur maaşı 2090 TL. Devletin asgari ücretle ilgisi yok. Çünkü asgari ücret ödenmiyor. O yüzden devletin çıkıp bir şey demesi söz konusu olamaz. Bu konu özel sektörü ilgilendiriyor.''
BİZE ULAŞIN