Vakıfbank'tan Anadolu çıkarması

KOBİ müşteri sayısını geçen yıl yüzde 60 artıran Vakıfbank, ticaret ve sanayi odaları ile imzaladığı protokollerle Anadolu'daki tüccar ve esnafa hizmet yelpazesini genişletiyor

Vakıfbank'tan Anadolu çıkarması
Vakıfbank, Anadolu'daki ticaret ve sanayi odaları ile özel anlaşmalar imzalayarak KOBİ ve esnafların ihtiyaçları için çözüm üretme hamlesini hızlandırdı. Son dönemde Elazığ ve Malatya ticaret ve sanayi odaları ile protokol imzalayan bankanın Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, önceliklerinin, müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit etmek olduğunu söyledi. Odalar ile ortak çalışmalar yapmanın çok önemli olduğunun altını çizen Çelebi, "Bu kuruluşlar, üyelerinin ihtiyaçlarını belirlemede ve uygun çözümler geliştirmede oldukça çok başarılı" dedi.

ÜRÜN VE HİZMETTE İNDİRİM

Ticaret ve sanayi odaları ile imzaladıkları protokollerin, nakdi ve gayri nakdi krediden ödeme ve tahsilat ürünlerine, Hazine ve yatırım ürünlerinden teknolojik çözümlere kadar geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini kapsadığına dikkat çeken Çelebi, "Bu protokoller sayesinde oda üyeleri, Vakıfbank'tan avantajlı faiz oranlarıyla işletme sermayesi, işyeri edindirme, 0 km araç, ikinci el araç ve filo kredileri kullanma imkanına kavuşuyor. İhracatçı oda üyelerine uygun maliyetlerle rotatif, spot ve taksitli ihracat kredisi ve reeskont kredisi kullanma imkanı sunuyoruz. Oda üyelerinin özelliklerine göre çeşitli ürün ve hizmetlerimizde indirimler uyguluyoruz. Örneğin; ihracatçı üyelerin yoğunlukta olduğu bir bölgede yurt dışı para transferi çözümleri öneriyor, yurt içi ticaretin yoğun olduğu bir bölgede ise çek gibi ödeme ürünlerimizde özel indirimler uyguluyoruz" diye konuştu.

27.6 MİLYAR TL DESTEK

Vakıfbank'ın 2014 yılında KOBİ'lere ve esnafa kullandırdığı nakdi kredilerin yüzde 25'lik artışla 27.6 milyar TL'ye çıktığını belirten Lütfü Çelebi, "Reel sektöre 71.5 milyar TL kredi kullandırdık" dedi. Bankanın KOBİ müşteri sayısı 2014'te yüzde 60 artarak 331 bine yükseldi.

ANADOLU'DA GELİŞME HIZLANDI

Vakıfbank olarak Anadolu'nun kendileri için ayrı bir önemi olduğuna değinen Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anadolu insanının teveccühüne mazhar olmak hep gurur kaynağımız oldu. Bu teveccühün bankamızın vakıf kültüründen gelen samimi ve müşterisini büyük bir ailenin ferdi olarak gören yaklaşımından kaynaklandığını düşünüyoruz. Anadolu son yıllarda hızla gelişiyor. Bu gelişme önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Anadolu'ya kullandıracağımız krediler, portföyümüz içindeki önemini koruyacak."

2 BİN ÖZEL BANKACI

KOBİ ve esnaf bankacılığının, stratejik hedef olarak belirledikleri alanlardan olduğuna dikkat çeken Çelebi, "Bu kapsamda Türkiye genelinde 900'ün üzerinde şubemiz ve sadece KOBİ'lere hizmet veren 2 bini aşkın deneyimli portföy yöneticimiz ile KOBİ ve esnafımıza hizmet sunuyoruz. Geride bıraktığımız dönemde bu alanda sektörün üzerinde bir büyüme elde ettik. Bu büyümemizi sürdürmek istiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN