Balıkçı kasabasına perakendeci atağı

Türk perakende sektörünün önde gelen üç ismi Marmaris Bozburun'da 14 odalı butik otel yatırımı yaptı. Carrefoursa CEO'su Nane, "Yeni açılan otelimiz % 30 dolulukta" dedi

Balıkçı kasabasına perakendeci atağı
Perakende sektörünün önde gelen isimleri turizm işine girdi. Carrefoursa CEO'su Mehmet Nane, Kiler CEO'su Nihat Özdemir ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, iki yatırımcıyı da aralarına alarak Marmaris Bozburun'da 14 odalı butik otel açtı. Bozburun Turizm A.Ş. adıyla bir firma kuran 5 ortağın Mia Mai (Benim Mavim) adını verdikleri otel mayıs sonunda faaliyete girdi. 2 bin 600 metrekarelik bir alanda yaptıkları yatırımın ilk sezonda yüzde 30 doluluk oranına ulaştığını söyleyen Mehmet Nane, "Her tur şirketinde olmayacağız. Şirket toplantıları ve düğün organizasyonları için de talep alıyoruz" dedi. Otelin inşaatı sırasında arazideki tek bir dalın bile kesilmediğini vurgulayan Nane, oda fiyatının gecelik 350 ile 800 euro arasında değiştiğini kaydetti.

DERNEK GELİYOR
Nane, Bozburun'da bir dernek kurulması için de kolları sıvadı. Özellikle denizin korunması konusunda çalışma yapılacağını vurgulayan Nane, "Bu sahil hattında 7 tane de daha otel var. Hepsi de butik konseptte hizmet veriyor. Yatırımcılarla bir araya gelerek bir dernek kurmayı düşünüyoruz. Bozburun çok önemli ve güzel bir bölge" dedi. Nane, otelde 20 kişiyi istihdam ettiklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN