Arkas'tan İtalya'ya liman çıkarması

Arkas, La Spezia kentindeki Terminal Del Golfo limanı ile ortak oldu. 100 milyon euroluk yatırımla limanın yıllık kapasitesi 130 binden 600 bin TEU'ya çıkarılacak

Arkas'tan İtalya'ya liman çıkarması
Arkas, liman işletmeciliği konusunda edindiği know-how'ı yurtdışında da değerlendiriyor. İtalya'nın La Spezia kentinde bulunan Terminal Del Golfo ile ortak olan Arkas 100 milyon euroluk yatırımla limandaki üst ve alt yapı çalışmalarını gerçekleştirecek. Çalışma sonucunda limanın yıllık 130 bin TEU'luk (20'lik konteynır ölçüsü) kapasitesi 600 bin TEU'ya yükselecek. Yatırım planları kapsamında terminalin içinde yer alacak bir 'Intermodal Saha' da bulunuyor. Bu sayede yükler demiryolu bağlantısı ile İtalya'nın tamamına ve çeşitli Avrupa ülkelerine ulaşabilecek.

AKTARIM MERKEZİ OLACAK

Terminalde yükleme ve tahliye operasyonlarının yüzde 80'i lokal, yüzde 20'si ise transit yüklerden oluşuyor. Arkas Batı Afrika'ya giden yükler için Terminal Del Golfo'yu aktarma merkezi yapıp armatörlük şirketi Arkas Line'ın servislerini de destekleyecek. Terminalin 2018'de operasyona başlaması planlanıyor.

TÜM MARKALARA HİZMET EDİLİYOR
İstanbul Ambarlı'da Arkas ve TIL ortaklığı ile faaliyet gösteren Marport, yük hacmi bakımından Türkiye'nin en büyük özel konteynır limanı olma özelliği taşıyor. Arkas'ın Kocaeli'nde bulunan ve Türkiye'de bir ilk olan otomotiv ihtisas limanı Autoport ise ithal ve ihraç edilen tüm markalara hizmet veriyor.
BİZE ULAŞIN