BTK paralelin kira kaynağını kesti

Paralelin BTK'da yaptığı kaynak planı çabuk bozuldu. Kurumun yüksek meblağ ile kiraladığı ek binanın paralele ait olduğu ortaya çıktı. Bina hemen boşaltılırken daha uygun fiyata yeni bir yer bulundu

BTK paralelin kira kaynağını kesti
17-25 Aralık darbe girişiminden önce TİB Başkanvekilliği yapan, paralel yapının etkin isimlerinden Osman Nihat Şen'in BTK'daki oyunu bozuldu. Şen'in isteği üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) yüksek ücretle kiraladığı ek bina, paralel yapıya ait bir derneğe ait çıkınca BTK yönetimi binayı boşalttı. Binanın Uluslararası Sivil Toplumu Destekleme ve Geliştirme Derneği'ne ait olduğu tespit edildi. BTK tarafından yüksek kira bedeli ödenen bina yerine, BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan'ın talimatıyla daha ucuz bir bina bulundu.

BİNA BOŞALTILDI

Söz konusu ek binanın, Uluslararası Sivil Toplumu Destekleme ve Geliştirme Derneği'ne ait olduğu tespit edilince BTK harekete geçti. BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan, 1 Temmuz'da kira sözleşmesi sona erecek olan bina için sözleşmeyi uzatmama talimatı verdi. Bunun üzerine Öveçler'de bulunan ek bina boşaltıldı. BTK'nın Beytepe'de daha düşük bir fiyata yeni bir bina kiraladığı öğrenildi.

ŞEN'İN PLANI YÜRÜMEDİ
Paralel yapının gelir kaynakları arasında gayrimenkuller önemli bir yer tutuyor. BTK'nın söz konusu binaya yüksek miktarda kira ödemesi dikkatleri çekti. Yapılan inceleme sonrasında binanın 17-25 Aralık darbe girişiminden önce TİB Başkanvekili olan ve şu anda tutuklu bulunan Osman Nihat Şen'in isteği üzerine kiralandığı belirlendi. Şen'in gücü zayıflayan paralel yapı için yaptığı plan yürümedi.

BİZE ULAŞIN