Rixos Otelleri Küba yolcusu

Rixos Otelleri Küba yolcusu

Yurtdışı yatırımlarına ağırlık veren Rixos Hotels, gözünü Küba'ya dikti. Şirketin CEO'su Buğra Berberoğlu, "Görüşmelerde sona yaklaştık. Küba'ya işletmeci olarak gideceğiz" dedi

Amerika'nın ticari ambargo uyguladığı Küba'yla ilişkilerini normalleşme sürecine sokmak için attığı adımlar turizm yatırımcılarını da harekete geçirdi. Türkiye'nin global otel markalarından Rixos Hotels Küba'da otel açmak için düğmeye bastı. Rixos Grup CEO'su Buğra Berberoğlu, Küba hükümetiyle görüşmelerde sona yaklaştıklarını ve ülkeye işletmeci firma olarak gideceklerini söyledi. Berberoğlu, "Küba'nın yanı sıra İran, Meksika, Vietnam, Malezya da yer almak istediğimiz pazarlar arasında. Maldivler'de de bir otel yatırımına başladık. İnşaatı devam ediyor. 2-3 yıl içinde açacağız" dedi.

1 MİLYON KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Rixos Grup'un 3 kıtada 30 otel, 10 bin oda ve 10 bin çalışanla hizmet verdiğini belirten Berberoğlu, 1 milyon kişiyi ağırladıklarını ifade etti. Berberoğlu, "2020'de 60 otel, 20 bin oda ve 2 milyon misafir ağırlamayı hedefliyoruz. Kuzey Afrika, Güneydoğu Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Karayipler büyümeyi hedeflediğimiz bölgeler arasında" diye konuştu. 2014'ün hedef pazarlarda büyüme yılı olduğunu belirten Berberoğlu, "Geçen yıl 500 milyon dolar ciro yaptık. 2015'te yüzde 10'luk artış hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖZEL YATIRIMLARLA İLGİLENİYORUZ
Türkiye'de iki otel daha açacaklarını aktaran Berberoğlu, "Bunların da çok özel yatırımlar olmasını istiyoruz. Geçen yıl açtığımız 80 bin metrekare alan üzerine konumlanan, 200 oda ve 14 villadan oluşan Rixos Premium Göcek yatırımımız eşsiz bir doğa ve koy içerisinde. Açılalı bir yıl olmasına rağmen büyük ilgi görüyor. Benzer yatırımları araştırıyoruz" dedi. Yatırımlarında yüzde 60 işletmeci olduklarını vurgulayan Berberoğlu, şunları anlattı: "30 otelin 18'inin işletmecisi, 7'sinin kiracısı, 5'inin de sahibiyiz."
BİZE ULAŞIN