Teröre hayır, kardeşliğe evet

14 STK, terörü lanetlemek için bir araya geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 17 Eylül'de Ankara'da teröre hayır yürüyüşü yapacaklarını belirtti

Teröre hayır, kardeşliğe evet
TOBB, MÜSİAD, Hak-İş, Memur- Sen, Kamu-Sen, TİSK, TESK, TZOB, Türkiye Barolar Birliği, TÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşlarının içinde olduğu 14 işçi ve işveren örgütü, ortak bir basın toplantısıyla terörü lanetledi. STK'lar 17 Eylül Perşembe günü Ankara'da düzenlenecek büyük bir yürüyüşle "Teröre hayır, kardeşliğe evet" diyecek. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz Türkiye'yiz. Bizler toplumun bütün kesimlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak bir aradayız. Bütün vatandaşlarımızı terörü lanetlemek için kenetlenmeye davet ediyoruz" diye konuştu.


TEK SİMGE TÜRK BAYRAĞI


Yürüyüşteki tek simgenin Türk bayrağı olacağını belirten Hisarcıkoğlu, "Gelemeyenler o gün ev ve işyerlerini Türk bayrağıyla donatsın" dedi. TOBB Başkanı, yürüyüşün ana sloganının da "komşunu al gel, bayrağını al gel" olarak belirlendiğini söyledi. Sorumluluk almadan hak ve özgürlük olmayacağını dile getiren Hisarcıklıoğlu, yürüyüşte tüm kesimlerin sağduyu ve kardeşlik mesajı vereceğini aktardı. TOBB Başkanı şöyle konuştu: "İşte bu sorumluluk duygusuyla harekete geçiyoruz. İrademizi ortaya koyuyor ve ortak hassasiyetlerimizi paylaşan tüm vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz. Perşembe günü saat 16.30'da Ankara Sıhhiye Meydanı'nda toplanılacak. Oradan birinci Meclis'e gidilecek ve yürüyüşü nihayetlendireceğiz. Bu masadaki kuruluşlar, bu buluşmanın düzenleme kuruludur ama bu her kesimin buluşmasıdır. Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan bütün sivil topluma ve vatandaşlarımıza buradan çağrı yapıyoruz. 'Teröre hayır, kardeşliğe evet' diyoruz. Tüm halkımızı bu büyük buluşmaya davet ediyoruz."

TÜRKİYE'DE KİRLİ BİR OYUN OYNANIYOR

Yaşanan terör olaylarının herkesin yüreğini yaktığını, geleceğe yönelik kaygı duyulmasına neden olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde" dedi. "Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz Türkiye'yiz" diyen Hisarcıklıoğlu, ülkenin çalışan ve üreten kesimi, esnafı, çiftçisi, işçisi, memuru, emeklisi ve girişimcileri olarak ortak paydalarının demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygı olduğunun altını çizdi.

14 STK BİR ARAYA GELDİ

Ankara'daki Sıhhiye Meydanı'nda 17 Eylül Perşembe günü saat 16:30'da gerçekleştirilecek "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşünde HAK-İŞ, Memur- Sen, MÜSİAD, Türkiye Kamu-Sen, TBB, TEMAD, TESK, TİSK, TOBB, Türk-İş, TÜRKONFED, TÜRMOB, TÜSİAD ve TZOB'un üyeleri hazır bulunacak. Bu arada İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları'na bağlı esnaf dükkanlarının camlarına 'Hepimiz Kardeşiz' yazılı afişler asarak tepkilerini gösterdi.
BİZE ULAŞIN