Yoğun ilgi İnistanbul'un satışını 6 ay erkene çekti

İş GYO ve Nef'in ilk ortak projesi İnistanbul Gala'ya gösterilen yoğun ilgi İnistanbul Lokal'in satışını 6 ay öne çektirdi. 7 bin ön talep alan projede 3 günde 157 daire satıldı

Yoğun ilgi İnistanbul'un satışını 6 ay erkene çekti
İş GYO ve Nef'in Topkapı'da ortak yürüttüğü İnistanbul projenin ilk etabına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle projenin ikinci etabının lansmanı 6 ay öne çekildi. İnistanbul Lokal adı verilen ve 938 üniteden oluşan projeye ön talep döneminde 7 binden fazla talep geldi ve 3 günde 157 daire satıldı. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Fed politikaları, politik belirsizlik ve mülteci sorunu gibi sıkıntılara rağmen gayrimenkul sektöründe satışların sürdüğünü dile getirdi. 70'li yıllardan bu yana Türkiye'de benzer sıkıntılı dönemlerin yaşandığına dikkat çeken Tanes, "Elbette sıkıntılar, eksikler oluyor. Ancak ticari hayatta karamsar havaya bakarak faaliyetler durdurulmaz. Satışlarımız gayet iyi gidiyor. Sektörde de ocak hariç her ay satışlar artarak devam etti. Bu yıl da 1.2 milyondan fazla konutun satılmasını bekliyoruz" dedi. Tanes'in verdiği bilgiye göre İnistanbul projesinde de satışlar gayet iyi gidiyor. Projenin ilk etabı İnistanbul Gala'da satışa sunulan bin 140 ünitenin 875'i üç haftada satılmıştı. İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal'de bugüne kadar yapılan bin 211 adet konut satışıyla 515 milyon TL ciroya ulaşıldı.

13 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur da İnistanbul Gala'nın 7 Haziran seçimleri öncesinde satışa sunulduğunu hatırlatarak, "Seçim sonrası belirsizlik ortamında bile proje yoğun bir ilgi gördü. Kısa sürede ciddi bir satış rakamına ulaştık" değerlendirmesini yaptı. İnistanbul'un ikinci etabına verilen Lokal ismi ulaşım ağlarına ve şehir merkezine yakınlığı, ortak kullanım alanları olan foldhome konsepti gibi özelliklerden geliyor. 18 bin metrekarelik alanın 5 bin metrekarelik kısmı binalara ayrılacak olan proje 3 bloktan oluşacak. Kalan kısımlar yeşil alan ve ortak kullanım alanlarına ayrılacak. Erden Timur, projenin temel atma aşamasında olduğunu, ihalelerin yapıldığını, hafriyatla ilgili kısmın da tamamlandığını söyledi. İnistanbul Gala 2017'de, Lokal ise 2018'de teslim edilecek. Timur, projede kalan iki etabının satışının da ilginin bu şekilde devam etmesi halinde öne çekilebileceğini söyledi.

METREKARE FİYATI 5 BİN 500 TL
Projede 48 ila 308 metrekare arasında değişen konut tipleri ve 938 adet ünite bulunuyor. İnistanbul Lokal, tıpkı İnistanbul Gala gibi Topkapı'da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampusu'nun karşısında ve Davutpaşa metro istasyonuna 100 metre uzaklıkta yer alacak. Metrekaresi 5 bin 500 TL'den satışa sunulan projenin ödeme koşullarına ilişkin bilgi veren Erden Timur, yüzde 1 peşinat ve yüzde 0.99 faiz imkanı sunacaklarını söyledi. Verilen bilgilere göre Lokal'de bazı değişikliklere gidildi. Projede oyun alanları artırılırken, toplantı odalarının sayısı azaltıldı.

BİZE ULAŞIN