Körfez'e 150 milyon $'lık dev satış

Garanti Koza İnşaat, bu yıl Dubai Cityscape Global'de 3 yeni projesini görücüye çıkardı. Bulgaristan ve İstanbul'da inşa ettiği projelerle Körfezli yatırımcıların ilgi odağı haline gelen şirket, 150 milyon $'lık satışla fuara damgasını vurdu

Körfez'e 150 milyon $'lık dev satış
Garanti Koza İnşaat, 150 milyon dolarlık satışla Dubai'de düzenlenen Cityscape Global'e damga vurdu. Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal, fuarın şirketin yurtdışı pazarı müşteri profilinde önemli bir rol oynadığını ve bu fuar sonrasında çok yoğun ilgi gördüklerini, mart ayında İstanbul'da yapılacak olan Cityscape Fuarı'na sürpriz yeni projelerle katılacaklarını belirtti. Garanti Koza, yeni projelerini de ilk defa Dubai'de görücüye çıkardı. Üç farklı proje ile fuarda yer alan şirket, Esenyurt'ta inşa edilen Kozapark'a yıl içinde Swiss Otel'i de ekledi. Serhan Baykal, 52 katlı projenin 10 katı otel olarak hizmet vereceğini söyledi. Kalan katların rezidans olarak satışa sunulduğunu anlatan Baykal, 52 katlı rezidansta tüm otel hizmetlerinin verilmesinin yanı sıra tamamı dayalı döşeli olmasının da yatırımcıların ilgisini çektiğini söyledi. Baykal, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "200 dönüm arazi üzerinde 7 bloktan oluşan projede 40 dönüm yüzülebilir suni göl, 10 dönüm yeşil alan ve tenis akademisi ile 8 bin kişilik dev arena yer alıyor. 2016'da teslimine başlanacak olan projede fiyatlar 150 bin dolarla 1.5 milyon dolar arasında değişiyor."

ÇEKİM MERKEZİ OLACAK
Garanti Koza'nın Bulgaristan'da inşa ettiği Grand Kanyon Sofia ise stüdyo, 1+1,2+1, 3+1daire seçenekleri, loft, bahçeli, penthouse gibi daireleriyle toplamda 6 bloktan oluşuyor. Baykal, "İlk üç blok satışları tamamlandı. Bu proje içerisinde de bulunan Swiss Otel Residence ile birlikte 2 blok daha satışa açılacak. Proje, Sofya'nın yeni çekim merkezi olmaya aday" dedi.

SU OYUNLARI YAPILACAK

Sofya'da yeni başlayacak olan Koza Square projesinin lansmanını Dubai'de yapan şirket, satışları kat bazında gerçekleştirdi. Sürpriz proje olarak dikkat çeken yatırım, residence ve lüks yaşam konsepti göz önünde bulundurularak, yüzülebilir göl etrafında toplamda 3 residence ve 5 yıldız plus otel hizmet verecek. Projede gölün üzerinde sadece tekneyle ulaşımın sağlandığı özel bir gece kulübü yer alacak. Koza Square'de ayrıca dünyada sadece Las Vegas ve Dubai'de bulunan su oyunlarıyla Bulgaristan'da bir ilk gerçekleştirilecek.

BİZE ULAŞIN