Türk-Katar ticari ilişkileri 200 kat artacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani’nin resmi himayelerinde Türk ve Katar Savunma Sanayisi High Tech Port by MÜSİAD Qatar’da bir araya geliyor

Türk-Katar ticari ilişkileri 200 kat artacak!
Türkiye'nin teknoloji devlerini, proje sahiplerini ve yatırımcıları bir araya getirmek üzere yola çıkan High Tech Port by MÜSİAD'ın ikincisi 6-8 Ekim 2015 tarihleri arasında Katar Ulusal Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Türkiye ve Katar savunma sanayisinin büyük oyuncularını buluşturacak olan High Tech Port by MÜSİAD Qatar, iki ülkenin ortak düzenlediği ilk fuar olma özelliği taşıyor.

Türkiye'den 67 firmanın katılımcı olarak yer aldığı fuarda Türk savunma sanayisinin önemli projelere imza atması bekleniyor. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak "High Tech Port by MÜSİAD Qatar; tarihsel bağlarımızın kuvvetlendirdiği geçmişimizle, iki ülke arasındaki geleceğe güçlü iş birlikleriyle bakacağımız yeni bir başlangıç daha olacaktır.

Katar ile Türkiye, ileri ve stratejik sektörlerde yapacakları işbirlikleriyle, küresel birer güç, tarihi birer ortak olacaklardır" dedi. Fuarın basın toplantısında konuşan Katar Dışişleri Bakanlığı Daimi Komite Başkanı Abdullah Fakhroo, son 10 yılda 50 kat artan Türkiye- Katar ticari ilişkilerinin önümüzdeki 10 yılda 200 kat artmasını beklediklerini söyledi.


High Tech Port Toplu Görsel Resim Altı (Soldan sağa):

ICT Qatar Müsteşar Yardımcısı Hassan Al Sayyed Katar,

İşadamları Derneği Genel Müdür Yardımcısı Sarah Abdallah,

Katar Dışişleri Bakanlığı Daimi Komite Başkanı Abdullah Fakhroo

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak

International Business Forum (IBF) Başkanı Erol Yarar

Katar Silahlı Kuvvetleri Endüstriyel Komite Başkan Yardımcısı Mohammed K. Al-Kuwari

High Tech Port Genel Koordinatörü Hakan Kurt

BİZE ULAŞIN