İspak’tan kapasiteyi üçe katlayan yatırım

İspak’tan kapasiteyi üçe katlayan yatırım

Kibar Holding’e bağlı İspak Ambalaj, 200 milyon liralık yatırım yaptı. Sanayi 4.0 teknolojisiyle tasarlanan tesis Türkiye’de bir ilk olacak

Kibar Holding'in esnek ambalaj alanında faaliyet gösteren grup şirketi İspak Ambalaj, 200 milyon lira yatırım maliyeti ile Türkiye'de bugüne kadar tek seferde yapılan en büyük esnek ambalaj tesisinin temelini attı. İzmit'te bulunan Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak olan ve kasım ayında devreye alınması hedeflenen yeni tesis ile mevcut üretim kapasitesinin 3 katına çıkarılması planlanıyor. Yılda 40 bin ton üretim kapasitesi ve yüksek üretim hızı ile alanında Avrupa'nın en büyüklerinden biri konumuna ulaşacak yeni fabrikada, yatırımın tamamlanması ile İspak Ambalaj'ın toplam çalışan sayısı 450 kişiyi bulacak. İspak'ın mevcut tesisinin yıllık üretim kapasitesi 15 bin ton seviyesinde bulunuyor. Şirket halen 225 çalışan ile 4 kıtada 35 ülkeye ihracat yapıyor.

SATIN ALMA OLABİLİR
Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, İspak Ambalaj'ın yeni fabrikası ile özellikle gıda ve medikal ambalaj alanlarında portföyü genişletmeyi hedeflediklerini, aynı zamanda Türkiye ve Avrupa'da esnek ambalaj sektöründe satın alma ve birleşme imkânlarını da yakından takip ettiklerini söyledi. İspak Ambalaj'ın yeni yatırımı ile birlikte 2020'de 150 milyon euro ciro hedeflediğni vurgulayan Kibar, "Yeni tesis 4. Sanayi Devrimi'ne uyumlu olarak inşa ediliyor. Burada makineler kendi aralarında konuşarak üretim yapacaklar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN