Özyeğin'e yabancı ortak geldi

Dünyanın en büyük 50 girişim sermayesinden biri olarak gösterilen ve küresel çaptaki yatırımlarıyla bilinen Abraaj Group, Hüsnü Özyeğin'in bankası Fibabanka'dan azınlık hissesi aldı.

Özyeğin'e yabancı ortak geldi

Şirketin internet sitesinde yer alan açıklamada, Fibabanka'ın Abraaj Group'tan aldığı desteği şubelerini artırmak ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla kullanılacağı ifade edildi.

Ortaklıkla ilgili olarak Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin "The Abraaj Group ile ortaklığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Dünya Bankası kuruluşu IFC ve EBRD'nin ardından Abraaj Group ile yapacağımız stratejik ortaklık sonrası, yabancı ortaklarımızın da vereceği katkı ile, Fibabanka'da büyüme hedeflerimize daha hızlı bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.

Abraaj Group Kurucusu ve Grup İcra Başkanı Arif Naqvi şunları söyledi: "Fibabanka, son derece çekici Türk bankacılık sektöründe çok hızlı büyüyen bir oyuncu ve biz bu büyümenin bir parçası olacağımız için çok heyecanlıyız. Ortağımız Sn.Hüsnü Özyeğin, kurduğu Fiba Holding'i Türk özel sektörünün öncü gruplarından biri haline getirmiş, Türk bankacılık sektöründe çok önemli başarılara imza atmıştır."

BİZE ULAŞIN