Halkbank'tan o iddialara sert tepki

Halkbank, İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferinin konu olduğu haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Halkbank'tan o iddialara sert tepki

Halkbank, İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferinin konu olduğu haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Halkbank'tan konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında, İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferine Bankamızca aracılık edildiği ifade edilerek ABD'de yürütülen bir soruşturmaya Bankamızın dahil edildiği belirtilmek suretiyle Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı, kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı nitelikte haberler yapılmaktadır.

Haberlere konu işlem için Bankamızın aracılık yapması söz konusu olmadığı gibi haberde adı geçen bankayla hesap ilişkimiz dahi bulunmamaktadır. Habere konu soruşturmayla ilgili olarak Bankamıza yönelik herhangi bir inceleme talebinin bulunmadığı ve Bankamızın herhangi bir inceleme ya da soruşturmanın tarafı olmadığı hususu daha önce çeşitli kerelerce özel durum açıklaması yoluyla kamuoyuna duyurulmuştur" denildi.

BİZE ULAŞIN