Fakirleri ve göçmenleri anlama kampı

Zenginlerin yeni gözdesi fakirlerin ve göçmenlerin hayatını tecrübe eden turlar. Simülasyonda açlık ve uykusuzluğu yaşıyorlar

Fakirleri ve göçmenleri anlama kampı
Zengin turistler ilginç bir yeni trend yarattı. Yeni oyuncak yoksulları anlama simülasyon kampları. Göçmenlerin ve yoksulların nasıl koşullarda yaşadıklarını merak eden ve tecrübe etmek isteyenler bu simülasyon kamplarına gidiyor. Ayda 300 veya 400 dolarla nasıl yaşanabileceğinin simüle edildiği kamplar ABD'nin birçok eyaletinde faal. İlk fikir olarak çıktığında 21 bin dolarlık bir ücret karşılığı üye olunması planlanan kamplar için gelen ilk tepkiler 'fakirleri aşağıladığı' yönündeydi. Gelen tepkiler üzerine ertelense de şu anda birçok eyalette uygulanmaya başlandı.

GÜNLÜĞÜ 30 $'DAN BAŞLIYOR
Şu andaki günlük fiyat 30 dolarla 200 dolar arasında değişen kampların düzenlendiği yerler de beş yıldızlı oteller. Simülasyonu test edenler ardından barda kokteyle katılıyor. Kamplarda açlık ve uykusuzluk gibi tecrübeler yaşatılıyor. Bazı yardım kuruluşları da 100 bin dolar gibi büyük bütçeler harcayarak etkinlik yapıp burada daha fazla para toplayıp göçmenlere gönderme derdinde. Amaçlarının ise farkındalık yaratmak olduğu belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN