Küresel piyasalar Brexit endişelerini fiyatladı

Küresel piyasalar Brexit endişelerini fiyatladı
Birleşik Krallık'ta AB referandumu öncesinde anketlerin başa baş ya da yakın sonuçlar vermesi dünya piyasasında da endişeleri artırdı. Uluslararası finans kuruluşları ve kredi derecelendirme şirketleri İngiltere'nin AB'den çıkmasının ülkenin ekonomik büyümesini yavaşlatarak, ekonomide belirsizliklere neden olacağı uyarısında bulunuyor. Çıkışa ilişkin endişelerin artmasıyla dünya piyasalarında da gerilemeler yaşandı. Asya ağırlıklı olmak üzere birçok piyasa düşüş yaşadı.

PETROL 50 DOLARIN ALTINDA
Sterlin, sekiz haftanın en düşüğüne geriledi. Brent petrolün varil fiyatı, dün 50 doların altına gerileyerek 49.7 dolara kadar indi. Dün ayrıca bin 284 dolar ile 16 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyeye çıkan altının onsu için de 1.400 dolar tahminleri yapılmaya başlandı.

İRLANDA PASAPORTUNA TALEP PATLADI
İngiltere'de hayır cephesinin kazanması durumunda AB vatandaşlığı haklarından mahrum olmak istemeyenler İrlanda pasaportu almaya çalışıyor. Birleşik Krallık'ta, AB üyesi İrlanda'nın pasaportu almak için başvuranların sayısı nisan ayında yüzde 42 arttı. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'dan oluşan Birleşik Krallık'ta, pasaport dairesinde 200'den fazla geçici görevlendirme yapıldı."
BİZE ULAŞIN