100 milyon dolarlık Okan Hastanesi eylülde açılıyor

100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Okan Hastanesi eylülde açılıyor. 250 yataklı hastane, 43 uzmanlık alanında hizmet verecek

100 milyon dolarlık Okan Hastanesi eylülde açılıyor
Toplamda 100 milyon dolarlık yatırımla kurulan Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, eylülde faaliyete geçiyor. Yapımına geçen yıl başlanan hastanenin 250 yatak kapasitesi, 10 ameliyathanesi, 47 yoğun bakım ünitesi, tüp bebek merkezi ve radyoloji ünitesi bulunuyor. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, hastanenin 50 bin metrekare alana sahip olduğunu belirterek, "Tıp teknolojilerinin en son ürünleriyle donatılan hastanemizde 43 uzmanlık alanı ve yan dallarda hizmet verilecek" dedi. Hastanenin E-5 Karayolu, OSB ve Tuzla Tersanesi'ne yakın olduğunu hatırlatan Okan, "Bu nedenle iş/meslek hastalıkları ve yaralanmalarında ilk başvuru merkezi olacağız" diye konuştu.

İLK 5'TE YER ALIYOR
Okan Üniversitesi ile ilgili bilgiler de aktaran Bekir Okan, yükseköğretimde 17'nci yılı geride bıraktıklarını ve 21 bin öğrenciyle en fazla öğrencisi olan vakıf üniversiteleri arasında ilk 5'te yer aldıklarını söyledi. Okan, "84 öğrenciyle başlamıştık, bu yıl 6 bin 500 mezun verdik. Bugün 16 fakülte, enstitüler ve yüksekokullarla eğitim veriyoruz. Eğitimde ABD sistemini örnek aldık. Burada eğitim iş ve hayat içinde öğretiliyor" ifadelerini kullandı. 2008'de "Girişimcilik Dersi" başlattıklarını aktaran Okan, bugüne kadar Muhtar Kent, Ahmet Nazif Zorlu, Süreyya Ciliv gibi iş dünyasının önde gelen isimleriyle öğrencilerini buluşturduklarını kaydetti.

EN AZ İKİ YABANCI DİL
Okan öğrencilerinin iki yabancı dil bilgisine sahip olarak mezun olduklarını, Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birini seçebildiklerini belirten Bekir Okan, şunları anlattı: "Günümüz koşullarında parlak bir kariyer için mesleki bilgi yeterli değil. Sosyal ve kültürel gelişim de önemli. Kariyer ve Yaşam Programı kapsamındaki "Happy Life" programıyla öğrencilerimiz golften Latin danslarına farklı branşlara yönelik derslere katılıyorlar."
BİZE ULAŞIN