İTO'dan Sözcü'ye yalanlama!

İTO'dan Sözcü'ye yalanlama!

İstanbul Ticaret Odası (İTO), FETÖ'cü Sözcü'de yer alan Rıza Sarraf ve Bilal Erdoğan'ın sahibi ya da ortağı bulunduğu firmaların borçlu olduğu iftirasını yalanladı.

  • AA
  • Ekonomi
  • Cuma 17.06.2016 16:49

İTO, bugün FETÖ'nün Sözcü Gazetesinde yer alan Rıza Sarraf'ın ve Bilal Erdoğan'ın sahibi ya da ortağı bulunduğu firmaların odaya ödenmemiş aidat borcu bulunduğuna dair başlıkla yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

İstanbul Ticaret Odasından (İTO) yapılan açıklamada, "Sözcü Gazetesinde bugün yayınlanan T.C vatandaşı Rıza Sarraf'a ait Roysar Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi, Roysar Altın Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi ile Necmeddin Bilal Erdoğan'ın ortağı olduğu Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketi'nin İTO'ya ödeme süresi geçmiş borcu bulunduğu şeklindeki haber gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

SÖZCÜ HURDAYA GİDİYOR

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

İTO'dan, bugün Sözcü Gazetesinde yer alan Rıza Sarraf'ın ve Bilal Erdoğan'ın sahibi ya da ortağı bulunduğu firmaların odaya ödenmemiş aidat borcu bulunduğuna dair başlıkla yayınlanan haber üzerine şu açıklama yapıldı:

"Sözcü Gazetesi'nde bugün yayınlanan T.C. vatandaşı Rıza Sarraf'a ait Roysar Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi, Roysar Altın Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi ile Necmeddin Bilal Erdoğan'ın ortağı olduğu Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketinin İTO'ya ödeme süresi geçmiş borcu bulunduğu şeklindeki haber gerçeği yansıtmamaktadır. İTO'ya kayıtlı tüm şirketler için geçerli olduğu şekilde; söz konusu üç firmaya da 2016 yılına ait oda aidatı ve munzam aidat tahakkuk etmiştir. Bu aidatlar 2 eşit taksitte ödenecek olup; birinci taksitin son ödeme tarihi 30 Haziran, ikinci taksiti 31 Ekim'dir. Dolayısıyla, haberde belirtilen İTO üyesi 3 şirketin de bugün itibarıyla odamıza ödenmemiş borcu bulunmamaktadır."

ŞİMŞEK'TEN SÖZCÜ'YE TEPKİ

SÖZCÜ'YÜ FETÖ YÖNETİYOR

BİZE ULAŞIN