"İstikrar olursa sorunları çözme kabiliyetimiz yüksek olur"

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Siyasi istikrar olursa sorunları çözme kabiliyetimiz daha yüksek olur." dedi.

İstikrar olursa sorunları çözme kabiliyetimiz yüksek olur

KARDEŞLİK HUKUKU İÇERİSİNDE...

Şimşek, Şahinbey Belediyesince yapımına başlanan galericiler sitesinin temel atma töreninde, Türkiye'nin, meselelerini kardeşlik hukuku içerisinde çözmeye çalıştığını söyledi.

Ortadoğu'daki insanlık trajedisinin herkesin malumu olduğunu vurgulayan Şimşek, dünyadaki küresel kriz ve sonrasındaki artış şoklarının takip edildiğini dile getirdi. Zor bir dönemden geçtiklerinin altını çizen Şimşek, sorunların ise siyasi istikrar sayesinde aşıldığını ifade etti.

TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR OPERASYON YAPILMASINA İZİN VERİLMEDİ

Türkiye'nin, sorunlarla mücadele ve çözme kabiliyetinin birçok ülkeye oranla çok daha iyi olduğunu anlatan Şimşek, şöyle konuştu:

"Allah milletimizden razı olsun. Verdikleri destek sayesinde bugün terörle mücadelede güçlü bir kararlılık ve başarı var. Türkiye üzerinde bir operasyon yapılmasına izin verilmedi. Bu ise siyasi istikrar ve güçlü hükümet sayesinde oldu. Milletimizin bu teveccühü boşuna çıkmamıştır. Bu coğrafya zor bir dönemden geçiyor. Siyasi istikrarı devam ettirelim. Siyasi istikrar olursa sorunları çözme kabiliyetimiz daha yüksek olur. Aynı şekilde ekonomide de durum böyle."

Şimşek, Türkiye'nin geçen sene yüzde 4, bu senenin ilk çeyreğin ise 4.8 büyüdüğünü anımsattı.

BAKAN ŞİMŞEK'TEN BÜYÜME AÇIKLAMASI

BİZE ULAŞIN