55 ülkenin yağ üssü olduk

Türkiye, Shell’in bölgesel madeni yağ üretim ve ihracat üssü oldu. Kocaeli’nin Derince ilçesindeki üretim merkezinde 55 ülkeye ihracat yapılıyor

55 ülkenin yağ üssü olduk
Türkiye ve dünya madeni yağ pazarının üst üste 9 yıldır lideri olan Shell, Akdeniz ve çevresine yönelik madeni yağ üretim üssü olarak konumlandırdığı Derince tesislerinden 55 ülkeye ihracat yapıyor. Kocaeli'nin Derince ilçesindeki Madeni Yağ ve Gres üretim merkezinde, 2015'te toplam 93 bin ton madeni yağ ve gres üretildi. Bu üretimin 25 bin tonluk kısmı, büyük bölümü Akdeniz çanağında yer alan toplam 55 ülkeye ihraç edildi. İhracattan elde edilen gelir ise 100 milyon lirayı buldu. 1963'te kurulan tesiste yaklaşık 180 kişi istihdam ediliyor. Shell, başta otomotiv olmak üzere inşaat, madencilik, enerji üretimi, demir-çelik ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satışını ve pazarlamasını da gerçekleştiriyor. Şirketin yağ portföyünde Helix, Rimula gibi motor yağlarının yanı sıra, Tellus, Omala ve Gadus markalı endüstriyel yağ ve gresleri de bulunuyor. Shell'in madeni yağlar organizasyonunda 3 bin uzman çalışıyor. Shell'in ABD, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Japonya'da madeni yağ araştırma laboratuvarları bulunuyor. Shell; Ferrari, Hyundai, Daimler, BMW, Ducati, Komatsu, Warstila, ZF, Schaeffler gibi markalara ürün tedarik ediyor.

MOTOR YAĞINDA DEVRİM
Shell, devrim niteliğindeki patentli PurePlus Teknolojisi ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek saf ve temiz bir baz yağ elde ediyor. Shell, bu baz yağı Aktif Temizleme Teknolojisi ile birleştirerek üstün performanslı Yeni Shell Helix Ultra Motor Yağı Ürün Ailesi'ni tüketicilerle buluşturdu. Yeni Shell Helix Ultra motor yağları doğalgazdan üretilerek sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyor.
BİZE ULAŞIN