Fuzul’dan 2 milyarlık iki yeni proje geliyor

Fuzul’dan 2 milyarlık iki yeni proje geliyor
Fuzul Yapı 2017'de 2 milyarlık iki yatırıma hazırlanıyor. Şirket, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa'da 2 bin 100 konut hayata geçirecek. Gaziosmanpaşa'daki proje için TOKİ'den arsayı teslim aldıklarını ve 600 konutluk proje için çalışmalara başladıklarını belirten Fuzul Grup Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, "15 Temmuz'da ihaleyi aldık. Ülkenin geleceğine güvendik ve yatırımda frene basmayı hiç düşünmedik" dedi.
Başakşehir Belediyesi'nden aldıkları arsada yaklaşık bin 500 konut yapacaklarını belirten Akbal, "3. İstanbul projesini' Al Zamil, Seha Yapı, Adese, Fuzul Yapı ortaklığı ile inşa edeceğiz" dedi. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal ise "Başakşehir bölgesine, 700 milyon TL'lik yabancı sermayenin gelmesini sağladık" diye konuştu.

150 KONUTU TOKİ'YE VERECEK
Fuzul Yapı ve Yol İnşaat, TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'daki arsasının ihalesini ikinci oturumda 350 milyon lira vererek almıştı. Teklifin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ'ye verilecek. Avrupa Konutları'nın yanında yer alan 18 bin 612 metrekarelik arsa, 46 bin 553 metrekare inşaat alanına sahip.
BİZE ULAŞIN